رئیس سازمان زمین شناسی خبر داد؛

تهیه نقشه اكتشافاتی ۱۵۰ هزاركیلومتر مربع از اراضی كشور

تهیه نقشه اكتشافاتی ۱۵۰ هزاركیلومتر مربع از اراضی كشور

به گزارش ایزو وب رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی اظهار داشت: نقشه خطی برای اکتشاف معادن در ۱۵۰ هزار کیلومترمربع از اراضی کشور تهیه شده است.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، علیرضا شهیدی پس از ظهر یکشنبه در حاشیه مراسم افتتاح آشیانه بالگردهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی و عملیاتی سازی پروژه ژئوفیزیک هوابرد که در مرکز پژوهش های کاربردی واقع در کرج برگزار شد، اظهار نمود: بالگردهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور هم اکنون دو فروند بالگرد فعال برای مأموریت های خود در اختیار دارد.
وی ضمن اشاره به اهمیت بالگردها در عملیات زمین شناسی و اکتشافات معدنی بیان نمود: قطعا اگر نیاز ما در جهت اجرای برنامه های خود بیشتر از این تعداد باشد نیازمان را از راه بالگردهای دیگر نهادها تأمین خواهیم کرد.
رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی خاطرنشان کرد: از سال ۸۱ به بعد با استفاده از ظرفیت هوایی و اجرای پروژه های عکس برداری هوایی تحولی در وضعیت اکتشاف معادن کشور صورت گرفت و توانستیم خیلی از ذخایر پنهان را کشف نماییم.
وی بیان نمود: بدون شک با تأمین امکانات بیشتر می توانیم توان خویش را در کشف معادن ارتقای جدی دهیم که این امر قطعا منجر به پیشرفت کشور خواهد شد.
شهیدی با اشاره به اینکه نقشه برداری از ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار کیلومترمربع از اراضی کشور از اولویت های سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی به حساب می آید، تصریح کرد: شناسایی معادن جدید یکی از اهداف اجرای این پروژه است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون نقشه خطی برای اکتشاف معادن در ۱۵۰ هزار کیلومترمربع از اراضی کشور تهیه شده است، متذکر شد: این روند به صورت مستمر ادامه خواهد یافت.


منبع:

1399/11/19
21:17:27
0.0 / 5
870
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web