شلوغ ترین مسیرهای پرواز جهان در دوران كرونا

شلوغ ترین مسیرهای پرواز جهان در دوران كرونا

ایزو وب: تا حالا هیچ بحرانی به شدت پاندمی ویروس كرونا به صنعت هواپیمایی ضربه نزده و موجب زمین گیر شدن هزاران هواپیما و متوقف شدن سفر به سبب محدودیتهای جابجایی نشده بود.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، پروازهای بین المللی به سبب کنترلهای مرزی و قرنطینه اجباری، ضربه شدیدتری را در مقایسه با پروازهای داخلی دیده اند. با سهولت سفرهای داخلی برای افراد، مسیرهای داخلی روند رو به بهبودی داشته اند. طبق اعلام شرکت فراهم کننده اطلاعات سفرهای هوایی OAG Aviation Worldwide، همه ۱۰ مسیر پرواز داخلی رکورددار شلوغی ترافیک در ماه میلادی جاری در آسیا بوده اند.

کره جنوبی در راه سئول و جزیره جیجو شلوغ ترین مسیر پرواز را داشته و حدود ۱.۳ میلیون صندلی در نوامبر برنامه ریزی شده اند که این آمار بسیار بالاتر از ۱۰ مسیر پرواز بین المللی بزرگ جهان است. مسیر پرواز یک ساعته سئول و جزیره جیجو سال قبل قبل از شیوع ویروس کرونا با بیش از ۱۷ میلیون صندلی معادل ۴۸ هزار صندلی در روز، شلوغ ترین مسیر پرواز داخلی در جهان بود.

در میان ۱۰ مسیر پرواز داخلی رکورددار شلوغی، هر کدام از کشورهای چین و ژاپن چهار مسیر را دارند و یکی مربوط به ویتنام است. شلوغ ترین مسیر پرواز داخلی چین، از پکن به فرودگاه هونگ کیائو با ۷۶۸ هزار و ۱۸۴ صندلی در ماه جاری است که معادل مجموع چهار مسیر پرواز داخلی شلوغ آمریکاست.

مسیرهای بین المللی همچنان سوت و کور مانده اند و شلوغ ترین مسیر پرواز بین المللی در نوامبر مسیر قاهره-جده با ۱۴۷ هزار و ۹۵۰ صندلی بوده است.

مسیر هنگ کنگ-تایپه که ساال گذشته با هشت میلیون صندلی معادل ۲۲ هزار صندلی در روز، شلوغ ترین مسیر پرواز بین المللی جهان بود، امسال با ۹۳ هزار و ۹۲۲ صندلی در رتبه هشتم قرار گرفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت تحلیل اطلاعات هواپیمایی سیریون هفته جاری اعلام نمود ۳۱ درصد از ناوگان جتهای مسافربری جهان معادل بیش از ۸۱۰۰ فروند هواپیما تا ۱۱ نوامبر در آشیانه نگهداری می شوند. در اروپا که خیلی از کشورها برای مهار شیوع ویروس کرونا قرنطینه وضع کرده اند، بیش از ۳۵ درصد از ناوگان هواپیماهای مسافربری به پارکینگ رفته اند. در مقابل تنها ۲۱ درصد از هواپیماهای تحت اداره ایرلاینها در منطقه آسیا اقیانوسیه تا چهارشنبه گذشته غیرفعال بوده اند.

منبع:

1399/08/27
12:37:58
5.0 / 5
1601
تگهای خبر: شركت , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web