غیاثی: لیگ طلایی دروازه ورود به تیم ملی دوومیدانی است

غیاثی: لیگ طلایی دروازه ورود به تیم ملی دوومیدانی است

ایزو وب: تهران-«تیمور غیاثی» سخنگوی سازمان تیم های ملی دوومیدانی می گوید: لیگ طلایی دروازه ورود دوومیدانی كاران به تیم ملی و اعزام آنان به مسابقات برون مرزی مختلف مانند لیگ الماس است.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، دومین مرحله از رقابت های لیگ طلایی دو ومیدانی كشور روزهای شنبه و یكشنبه هفته آینده در 14 ماده برگزار می گردد و طی آن برترین دوندگان زن و مرد كشورمان برای پوشیدن پیراهن تیم ملی و شركت در مسابقات بین المللی، قاره ای و جهانی با یكدیگر رقابت خواهند كرد.
غیاثی هر چند از اولین مرحله این رقابت ها به صورت كامل رضایت ندارد، اما برگزاری آن را مفید ارزیابی كرد و اضافه كرد: به طورحتم در مرحله دوم این رقابت ها علاوه بر افزایش تعداد ورزشكاران، ركوردهای مناسب تری به ثبت خواهد رسید.
وی اضافه كرد: در مرحله اول 80 دوومیدانی كار از سراسر كشور درحالی با یكدیگر رقابت كردند كه اغلب نامداران این رشته حضور نداشتند.
عضو سازمان تیم های ملی ادامه داد: به منظور افزایش سطح فنی این رقابت ها از تمامی ورزشكاران خواسته ایم، این لیگ را كه قهرمانی در آن حكم ورود به تیم ملی و حمایت بیشتر از آنان را به دنبال دارد، جدی بگیرند و با آمادگی كامل در آن شركت نمایند.
غیاثی در پاسخ به این سوال كه ركوردهای ورودی برچه اساس و مكانیزیمی تعیین شده است، تصریح كرد: ركوردهایی كه در بازی های آسیایی، قهرمانی آسیا و تازه ترین ركوردهای قهرمانان آسیایی به ثبت رسیده اند، ملاك تعیین ركوردهای ورودی به تیم ملی بوده است.
وی اظهار داشت: البته ركورد نفرات اول ملاك نیست و میانگین ركورد نفرات سوم از جانب سازمان تیم های ملی درنظر گرفته شده است.
به اعتقاد غیاثی، این شیوه به عدالت نزدیك تر است و امید است ورزشكاران آماده تر از قبل در این لیگ شركت كرده و برای پوشیدن تیم ملی مصاف نزدیكی داشته باشند.
سخنگوی سازمان تیم های ملی در پاسخ به این سوال كه آیا ملی پوشان ایران حاضر در اردوی تداركاتی در این لیگ هم شركت می كنند، اظهار داشت: از آنجائیكه ركوردهای ملی پوشان با ركوردهای مد نظر سازمان تیم های ملی فاصله دارد، آنان را از شركت در این رقابت ها معاف كردیم.
غیاثی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینكه آیا ركورد دوومیدانی كارانی كه در رقابت های بین المللی شركت می كنند، می تواند ملاك ارزیابی قرار گیرد، عنوان كرد: تنها ركوردهایی برای ما قابل قبول است كه در حضور ناظر سازمان تیم های ملی به ثبت رسیده باشد.
وی در مورد عملكرد بهنام شیری كه بهترین نتیجه مرحله اول لیگ طلایی را به نام خود ثبت كرد، اظهار داشت: شیری پدیده رقابت های مرحله اول لیگ طلایی كشور است. وی در پرتاب دیسك ركورد 61 متر و 82 را از خود برجای گذاشت و ما را در این ماده امیدوار كرد.
به گفته غیاثی، این پرتابگر دیسك با مربی خارجی اش متحول شده و روز به روز بهتر می گردد و با حضور وی در بازی های آسیایی دو مدعی در این ماده خواهیم داشت.
وی ادامه داد: البته عملكرد ملی پوشان را زیر نظر داشته و انتظار داریم در فصل رقابت های دوومیدانی روند رو به رشد خویش را ادامه دهند و تغییرات آن چنانی در ركوردهایشان زیاد جا به جا نشود.
مرحله دوم لیگ طلایی دوومیدانی كشور 29 اردیبهشت ماه با رقابت مردان آغاز می گردد و 31 اردیبهشت ماه با رقابت زنان تمام می شود.
غیاثی پیش بینی نمود تعداد دوو میدانی كاران حاضر در مرحله دوم یك و نیم برابر مرحله اول باشد و به 140 نفر برسد.
ورزشی.**9144**1584


1397/02/26
15:06:39
5.0 / 5
1721
تگهای خبر: سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web