فعال اقتصادی بخش خصوصی:

قطعی مكرر برق به خاطر ضعف مدیریت است نه ماینرهای رمزارز

قطعی مكرر برق به خاطر ضعف مدیریت است نه ماینرهای رمزارز

ایزو وب: رئیس کمیسیون انرژی اتاق تجاری ایران ضعف مدیریت را عامل اصلی کمبود و قطعی مکرر برق در ایام اخیر برشمرد.به گزارش ایزو وب به نقل از صداوسیما، حمیدرضا صالحی اظهار داشت: بنا بود سالانه ۵ هزار مگاوات برق وارد مدار شود که بگفته مقامات دولتی این میزان ۲ هزار مگاوات و بگفته کارشناسان هزار مگاوات بوده است.

وی با اعلان اینکه اکنون ۹ تا ۱۰ هزار مگاوات کمبود برق در شبکه داریم، اضافه کرد: این در حالیست که کمبود برق از قبل قابل پیش بینی بود و ما هم بر سرمایه گذاری های جدید در این بخش تاکید کرده بودیم.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق تجاری ایران اظهار داشت: در پیک مصرف برق در تابستان ۶۰ هزار مگاوات مصرف انرژی ثبت شده بود که کمبود ۱۰ هزار مگاواتی برق در وضعیت فعلی یعنی ما در مقایسه با پیک مصرف اکنون حدود ۱۶ درصد کمبود در شبکه برق رسانی داریم.

صالحی انتقال تعمیرات نیروگاه ها از زمستان به بهار را یکی دیگر از عوامل کاهش تولید برق در شبکه فعلی برشمرد و اضافه کرد: اکنون ۴ نیروگاه در پروسه تعمیرات قرار دارند که بدین سان حدود ۲ هزار مگاوات تولید برق با این تعمیرات کاهش یافته است البته پیش بینی می شود تا ۱۵ روز آینده برق تولیدی این نیروگاه ها وارد مدار شود.

وی افزود: امسال به سبب کاهش بارندگی ها، نیروگاه های برق آبی، تولید برق آن چنانی ندارند در صورتیکه در فصول بارندگی مساعد، ۴ هزار مگاوات برق از این نیروگاه ها تامین می شد.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق تجاری ایران با اعلان اینکه مراکز استخراج رمزارزها حداکثر هزار مگاوات مصرف برق دارند، اظهار داشت: این که کمبود برق به مراکز استخراج رمزارزها ربط داده شود درست نیست بلکه باید با پیش بینی بموقع، سرمایه گذاری های لازم در حوزه تامین برق انجام می شد.

صالحی اضافه کرد: همین طور مقرر شده است که نیروگاه های در اختیار دیگر وزارتخانه ها همچون وزارت نفت نیز برای کمک تامین برق کشور وارد شبکه سراسری شوند که امید می رود بخش کمبود برق در شبکه جبران شود.


منبع:

1400/03/02
21:45:48
5.0 / 5
509
تگهای خبر: آینده , تجاری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web