شروع مبادله كالا از گمرك اسلام قلعه

شروع مبادله كالا از گمرك اسلام قلعه

ایزو وب: پس از وقوع آتش سوزی در مرز دوغارون و اسلام قلعه و توقف تردد مسافر و کالا، در ایام اخیر تردد مسافر شروع شد و از امروز تبادل کالاهای های مانده در مرز انجام می شود.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، روز شنبه انفجار مهیبی به سبب انفجار تانکر گاز در مرز ایران و افغانستان به سمت گمرک اسلام قلعه در خاک افغانستان صورت گرفت و خسارت قابل توجهی به همراه داشت که به دنبال آن تردد مسافر و مبادله کالا متوقف گردید.

این در حالی است که از روز دوشنبه با تهمیدات صورت گرفته تردد مسافر از سر گرفته شد ولی به هر حال باتوجه به وقوع انفجار در گمرک اسلام قلعه و لطمه های وارده امکان مبادله کالا فراهم نبود.

این در حالی است که دریافت آخرین اخبار از گمرک ایران از این حکایت دارد که با بازگشایی مجدد گمرک اسلام قلعه افغانستان، کلیه کالاهای تجاری متوقف در مرز دوغارون به غیر محموله های سوختی از طرف گمرک اسلام قلعه افغانستان از امروز (پنج شنبه) پذیرش می شود.

جزئیات تبادل کالا

سید روح اله لطیفی - سخنگوی گمرک - در این زمینه توضیح داد که بعد از آتش سوزی گسترده در گمرک اسلام قلعه افغانستان، از روز گذشته به صورت محدود کامیون های حامل کالاهای سریع الفساد از طرف این گمرک پذیرش شد و از امروز نیز با بیان طرف افغان، امکان ارسال کلیه کامیون های تجاری متوقف در مرز دوغارون به غیر از محموله های سوختی فراهم گشته است.

وی اضافه کرد: این تصمیم فقط برای کامیون های متوقف در مرز دوغارون است که حدود ۲۵۰۰ دستگاه است که حدود ۲۰۰۰ دستگاه از آن دارای محموله های تجاری غیر سوختی هستند و شامل محموله های جدید نمی گردد. به همین دلیل تا اطلاع ثانوی و تخلیه کامیون های مرز ورود محموله های جدید به دوغارون ممنوعست.

لطیفی تصریح کرد که محموله های سوختی، شامل بنزین، گاز مایع، گاز، گازوئیل می شود که فعلا بنا به اعلام طرف افغان، پذیرش آنها توسط گمرک اسلام قلعه صورت نمی گیرد.

منبع:

1399/11/30
18:05:02
0.0 / 5
652
تگهای خبر: تجاری , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web