تولید 4 میلیون و 755 هزار بشكه میعانات گازی از فاز یك پارس جنوبی

تولید 4 میلیون و 755 هزار بشكه میعانات گازی از فاز یك پارس جنوبی

به گزارش ایزو وب سرپرست بهره برداری پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار داشت: در هفت ماه سال جاری بیش از 4 میلیون و 755 هزار بشکه میعانات گازی در فاز یک تولید شده است.


سید بهروز حیدری در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه در طول این مدت میزان تولید گاز شیرین پالایشگاه اول ۵۰۲۳ میلیون متر مکعب تولید گاز بوده است، اضافه کرد: با برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده تولید گاز شیرین فاز یک پارس جنوبی هم اکنون بیش از تعهد تولید است.
وی با اشاره افزایش تولید این پالایشگاه امسال اظهار نمود: تولید گاز در فاز اول هم اکنون روزانه به طور متوسط ۱.۵ درصد بیشتر از تعهد تولید است.
سرپرست بهره برداری پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی با اعلان اینکه فاز اول در امتداد افزایش و پایداری تولید اقدامات مهمی انجام داده است، اشاره کرد: انجام تعمیرات اساسی در زمان مقرر و بدون حادثه انجام PPM های دوره ای ا زمهم ترین فعالیت ها دراین زمینه است.
حیدری با اعلان اینکه گاز ورودی به پالایشگاه ابتدا از میعانات گازی جدا و سپس در دو واحد عملیاتی تصفیه می شود، اظهار داشت: روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب گاز تصفیه شده توسط یک خط لوله ۵۶ اینچ وارد شبکه سراسری و ۴۰ هزار بشکه میعانات گازی بعد از عبور از دو واحد تثبیت میعانات گازی به مخازن ذخیره سازی جهت صادرات ارسال می شود.
وی افزودک همین طور H۲S جدا شده در واحد شیرین سازی به واحد های باز یافت گوگرد هدایت و روزانه ۲۰۰ تن گوگرد به صورت دانه بندی شده تولید و توسط کامیون به انبار مکانیزه گوگرد منتقل می شود.
منبع:

1399/10/27
13:01:14
0.0 / 5
979
تگهای خبر: تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web