لایحه بودجه ۱۴۰۰،

جزئیات بودجه شركتهای دولتی در سال آینده

جزئیات بودجه شركتهای دولتی در سال آینده

دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، مجموع منابع و مصارف شركتهای دولتی، بانك ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را بیشتر از ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام نموده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، بر مبنای متن لایحه بودجه سال آینده که امروز از جانب دولت به نمایندگان مجلس تقدیم شد، مجموع کل بودجه کشور، ۲۴۳۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
از این عدد ۹۲۹ هزار میلیارد تومان در ارتباط با بودجه عمومی دولت می شود و رقم باقی مانده بر مبنای بودجه شرکتهای دولتی تعریف شده است.
براوردهای دولت برای سال ۱۴۰۰ نشان داده است که مجموع کل بودجه شرکتهای دولتی در عدد ۱۵۶۱ هزار میلیارد تومان تراز خواهد شد.
بررسی جزئیات عرضه شده مشخص می کند که در بخش درآمدها، ۱۱۳۸ هزار میلیارد تومان درآمدهای اصلی شرکتهای دولتی اختصاص یافته و بعد از آن سایر دریافت ها با عدد ۱۹۶ هزار میلیارد تومان قرار گرفته است.
اعتبارات هزینه ای، اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای، تسهیلات بانکی و سایر وام های داخلی، وام های خارجی و دارایی های جاری دیگر بخش هایی است که دولت پیشبینی کرده در قالب آن، شرکتهای دولتی درآمد کسب خواهند کرد.
در حوزه مصارف نیز، اصل هزینه ها با عدد ۱۰۷۸ هزار میلیارد تومان قرار گرفته و بعد از آن، هزینه های سرمایه ای با عدد ۳۲۲ هزار میلیارد تومان قرار دارد.
مالیات، سود ویژه ۵۰ درصدی، سود سهام، سایر حساب های تخصیص سود، بازپرداخت تسهیلات بانکی داخلی و خارجی، وجوه اداره شده و افزایش دارایی های جاری هم سایر هزینه های شرکتهای دولتی را می سازند.
دولت در بخش جداگانه ای هزینه ذخیره استهلاک منظور شده در هزینه جاری را هم با رقم ۴۱ هزار میلیارد تومان قرار داده و بدین سان کل منابع و مصارف شرکتهای دولتی، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را در عدد ۱۵۶۱ هزار میلیارد تومان تراز کرده است.
منبع:

1399/09/13
12:13:04
5.0 / 5
1419
تگهای خبر: آینده , بانك , سهام , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web