آخرین اقدامات دولت برای كاهش قیمت كالاها در بازار از زبان ربیعی

آخرین اقدامات دولت برای كاهش قیمت كالاها در بازار از زبان ربیعی

ایزو وب: سخنگوی دولت اظهار داشت: عرضه مرغ و تخم مرغ در بازار از طرف جهاد كشاورزی صورت خواهد گرفت كه در روند قیمت ها تاثیر خواهد گذاشت.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، علی ربیعی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در ارتباط با تاکید رهبری برای رصد و کنترل قیمت ها و برنامه دولت دراین زمینه اظهار نمود: خوشبختانه در چند جلسه اخیر ستاد اقتصادی دولت، این مساله در دستور جلسه بود. برخی از افزایش قیمت ها به سبب این است که نتوانستیم ارز را بموقع وارد نماییم کالاها دیر وارد کشور شدند و با تمهیدات انجام شده، استفاده از ارز صادراتی و تهاتر، نهاده هایی که روی قیمت مرغ و تخم مرغ تاثیر داشت، مورد توجه قرار گرفت.
وی افزود: با تصمیمی که در مورد گمرک گرفته شد و با ارزهای غیرنیمایی و تمهیدات بانک مرکزی، گشایشی دراین زمینه صورت گرفت که بر روی قیمت ها تاثیر خواهد گذاشت.
ربیعی اشاره کرد: ستاد تنظیم بازار هم جلسات خودرا پیوسته برگزار می نماید و تقسیم کاری هم میان وزارت جهاد کشاورزی و صنعت صورت گرفته است تا زنجیره توزیع و تولید را یکجا ببریم.
سخنگوی دولت اظهار نمود: عرضه مرغ و تخم مرغ در بازار سوی جهاد کشاورزی صورت خواهد گرفت و فکر می کنم در روند تاثیر داشته باشد. با اختیارات داده شده و هماهنگی های صورت گرفته قسمتی از مشکلات در حال مرتفع شدن است. ۲۵ هزار تن برنج ترخیص شده و ذخیره سازی ما وضع مناسبی دارد.
ربیعی افزود: فکر ما الان به میوه و اقلام مربوط به شب عید معطوف است که امیدواریم با تلاش بانک مرکزی برای تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی و با یکپارچگی ورود، عرضه و فروش نهاده ها شاهد کاهش قیمت ها باشیم.
وی با اشاره به موضوع قاچاق در مرزها، اظهار نمود: در مورد قاچاق گوسفند تصمیماتی گرفته شد. همین طور صادرات تخم مرغ متوقف شده است تا به تعادل قیمت در بازار برسیم.
ادامه دارد...منبع:

1399/08/14
14:00:37
5.0 / 5
996
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web