بررسی روند اجرای پروژه راه آهن تهران- قم و اصفهان در كمیسیون عمران

بررسی روند اجرای پروژه راه آهن تهران- قم و اصفهان در كمیسیون عمران

ایزو وب: سخنگوی كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی روند اجرای پروژه راه آهن تهران-قم-اصفهان در جریان جلسه امروز این كمیسیون آگاهی داد.


سید البرز حسینی در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان نمود: در جلسه امروز کمیسیون روند اجرای پروژه راه آهن تهران - قم - اصفهان با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این پروژه در سال ۱۳۹۰ طراحی شد اما در سال ۹۲ به بعد مورد بازبینی قرار گرفت که رقم هزینه برای اجرای پروژه به حدود ۴۴ میلیارد یوآن رسید و در بازبینی دیگر قرارداد، رقم هزینه به حدود ۵۵ میلیارد یوآن می رسد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در بازبینی آخر در سال ۹۸ مقرر می شود که قطعه راه آهن تهران - قم توسط قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) به صورت قطار برقی اجرائی شده و قطعه قم - اصفهان که پیشرفت فیزیکی قابل قبولی نیز داشته، توسط پیمانکار چینی به صورت سریع السیر اجرائی شود که با این روش، رقم هزینه برای اجرای پروژه به حدود ۳۳ میلیارد یوآن رسید.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون عمران مجلس این مورد را مطرح می کردند که آیا با عنایت به وضعیت اقتصادی کشور، اجرای پروژه راه آهن تهران - قم - اصفهان با اعتباری حدود ۱۵۵ هزار میلیارد تومان صرفه اقتصادی دارد؟ در نهایت مقرر شد که این قرارداد مورد بازبینی قرار گیرد، ازاین رو مقرر است که دستگاه های مجری تا دو هفته آینده گزارشی را درباره نحوه قرارداد مذکور و شرایط اصلاح آن ارائه نمایند.
منبع:

1399/07/27
20:27:07
5.0 / 5
1357
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web