رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و چین:

صحبت كردن درباره موضوع FATF در شرایط كنونی یك موضوع فرعی است

صحبت كردن درباره موضوع FATF در شرایط كنونی یك موضوع فرعی است

به گزارش ایزو وب رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و چین با اعلان اینكه قفس برای سیستم بانكی كشور همان تحریم های ظالمانه آمریكاست، اظهار داشت: صحبت كردن درباره موضوع FATF در شرایط كنونی یك موضوع فرعی است.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، مجیدرضا حریری در گفت و گویی گفت: سوئیفت و تبادلات بانکی تحت تأثیر بازی بزرگ تری به نام تحریم آمریکاست و صحبت کردن درباره موضوع «اف ای تی اف» در شرایط کنونی یک موضوع فرعی است. اگر تحریم های شدید آمریکا را مانند یک قفس فرض نماییم که بانکهای ایرانی در آن هستند، از «اف ای تی اف» بعنوان بندی یاد می شود که دست و پای سیستم بانکی کشور را بسته است. در حقیقت وقتی سیستم بانکی کشور در قفس است، چه فرقی می کند که دست و پای آنرا بسته باشند یا باز گذاشته باشند.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین اضافه کرد: قفس برای سیستم بانکی کشور همان تحریم های ظالمانه آمریکاست و تسلط این کشور بر بخش بزرگی از اقتصاد دنیا باعث شده در شرایط کنونی تبادلات بین المللی بانکی برای بانکهای ایرانی سخت تر از گذشته شود.
وی افزود: این تحریم ها (تحریم ۱۸ بانک ایرانی) تأثیر چندانی بر فعالان اقتصادی ندارد و بیش از یک دهه است که بانکهای کشور ما تحریم است. از سال ۱۳۹۰ به بعد یاد گرفتیم ارز را به صورت چمدانی وارد کشور نماییم.

1399/07/22
12:59:37
5.0 / 5
1037
تگهای خبر: اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web