كاهش صادرات معدنی با هدف پیشگیری از خام فروشی

كاهش صادرات معدنی با هدف پیشگیری از خام فروشی

ایزو وب: برپایه خلاصه دستاوردهای شاخص هفت ساله دولت تدبیر و امید در حوزه صنعت و معدن، همزمان با هفته دولت اعلام شده است كه وزن صادرات كالاهای غیرنفتی در سه ماهه ابتدایی سالجاری، افزایش ۲۱.۹ میلیون تنی داشته است و این در شرایطی است كه در كاهش صادرات در بخش معدن، با هدف پیشگیری از خام فروشی مواد با ارزش معدنی در دستور كار دولت تدبیر و امید بوده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، طبق آمار، وزن صادرات در سال ۱۳۵۷ و در ابتدای انقلاب ۳.۸ میلیون تن بوده که در سال ۱۳۹۲ و در ابتدای دولت یازدهم به ۹۳.۹ میلیون تن افزایش یافت.
همینطور وزن صادرات در سه ماهه اول سال ۱۳۹۲ حدود ۱۹.۶ میلیون تن بوده که در سه ماهه اول سالجاری به ۲۱.۹ میلیون تن رسیده است.
ارزش صادرات هم در سال ۱۳۵۷ و در ابتدای انقلاب، نیم میلیارد دلار بود که در سال ۱۳۹۲ و در ابتدای دولت یازدهم به ۴۱.۸ میلیارد دلار رسید.
در سه ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۲ بیشترین ارزش صادرات غیرنفتی به تفکیک بخش مربوط به صنعت بوده است و معدن و کشاورزی در رده های بعدی قرار داشته اند.
کاهش بخش معدن از صادرات غیرنفتی با هدف پیشگیری از خام فروشی مواد با ارزش معدنی در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفت که در سه ماهه ابتدایی سالجاری، ارزش صادرات غیرنفتی در بخش معدن از صنعت و کشاورزی کمتر شده است.
منبع:

1399/06/08
21:32:02
5.0 / 5
1494
تگهای خبر: صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web