معاون سازمان بنادر اعلام كرد:

رسوب كالا در بنادر فعلا ۶۲۰ هزار تن

رسوب كالا در بنادر فعلا ۶۲۰ هزار تن

به گزارش ایزو وب معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه رسوب كالا در بنادر كشور فعلا حدود ۶۲۰ هزار تن است، اظهار داشت: كالاهای رسوبی زودتر باید تخلیه شوند و مورد استفاده عموم قرار بگیرند.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، فرهاد منتصر کوهساری امروز در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از جزیره نگین و بندر بوشهر در جمع خبرنگاران، تصریح کرد: پارسال با کاهش رسوب کالا در بنادر مواجه بودیم؛ اما به هر حال کالاهای رسوبی زودتر باید تخلیه شوند و مورد استفاده عموم قرار بگیرند؛ این در شرایطی است که رسوب کالا در بنادر کشور، فعلا حدود ۶۲۰ هزار تن است؛ ضمن اینکه ۱۷ هزار TEU کانتینر که در حال هماهنگی با سازمان های ذی ربط است تا از بنادر کشور تخلیه شوند و بتوانیم کالاهایی که مورد نیاز بازار کشور است، وارد بنادر نماییم و کالاهای کشتی هایی که در لنگرگاه در انتظار هستند بتوانند زودتر ترخیص شوند.
معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: خروج کالای رسوبی به تسریع تخلیه و بارگیری کشتی ها کمک می نماید، همینطور از دموراژ کشتی ها در بنادر جلوگیری خواهد کرد؛ این در شرایطی است که کل تخلیه و بارگیری بنادر کشور ۵۰ میلیون تن امسال است که از آغاز سال جاری تاکنون، محقق شده است.
منتصر کوهساری افزود: بنادر در شرایط سخت تحریم و کرونا کمک شایانی به کشور کردند و تخلیه و بارگیری کالا به صورت روان در بنادر در حال انجام است؛ به عنون مثال در بندر بوشهر ۱.۵ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا داشتیم و انواع کالا در این بندر تخلیه و بارگیری می شود و نسبت به گذشته رشد ۲۴ درصدی دارد.
وی خاطرنشان کرد: با وجود فشار غرب، تخلیه و بارگیری کالا در بنادر به صورت روان در حال انجام است؛ به نحوی که در بخش تأمین تجهیزات، فشارهایی از جانب کشور آمریکا وجود دارد، اما به هر حال کار به خوبی پیش می رود. ۵۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در چند ماه اخیر در بنادر کشور نشان از رشد و توسعه این بنادر دارد.
منتصر کوهساری با اشاره به اینکه هم اکنون پروژه های زیادی هم در حال بررسی است تا قرارداد جذب سرمایه گذار برای آنها منعقد شود، اضافه کرد: در حوزه جذب سرمایه گذاری در کل بنادر کشور ۱۳ هزار میلیارد تومان در چند سال گذشته جذب شده و در کل ۱۶ هزار میلیارد تومان جذب سرمایه گذار داریم.
وی همینطور با اشاره به جذب سرمایه گذار خصوصی در بنادر و استقبال آنها، اظهار داشت: ما در بعضی از بنادر با کاهش تخلیه و بارگیری و در بعضی بنادر با افزایش تخلیه و بارگیری مواجه هستیم.
معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی درباره رعایت اصول محیط زیست در بنادر هم اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی در انواع کنوانسیون ها (بیش از ۳۰ کنوانسیون) عضو است که در اینباره می توان به کنوانسیون OPRC و کنوانسیون پیشگیری از آلودگی نفتی اشاره نمود. ما حامی محیط زیست هستیم و در هر پروژه مطالعات زیست محیطی را اجرا می نماییم.


منبع:

1399/06/05
12:43:19
5.0 / 5
1487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web