معاون وزیر راه خبر داد:

صندوق های جدید زمین و ساختمان در راه بورس

صندوق های جدید زمین و ساختمان در راه بورس

به گزارش ایزو وب معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ساخت چند پروژه مسكونی در چارچوب صندوق های زمین و مسكن آماده شده و به زودی، جزئیات آن منتشر خواهد شد.به گزارش ایزو وب به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود محمودزاده در پاسخ به این پرسش که آیا بورس مسکن می تواند به بخش مسکن کمک نماید، اظهار داشت: موضوعی که باید به آن تاکید و اشاره نمود این است که آن چیزی که وزارت اقتصاد درباب بورس مسکن مطرح کرده آن چیزی نیست که مطرح می شود؛ چونکه برمبنای قانون، تمام دستگاه ها موظف می باشند که اراضی مازاد خودرا به فروش برسانند تا منابع لازم تامین شود.
وی اضافه کرد: پس موضوعی که وزارت اقتصاد آنرا دنبال می کند، فروش اراضی به صورت آگهی است تا در نهایت وارد بورس شود تا شفافیت عموم تری پیدا کند. البته ممکنست در این خصوص واحدهای صنعتی و مسکونی نیز باشد، پس به واقع موضوع بورس مسکن نیست.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: به هر حال برای رفتن به سمت تامین منابع و ایجاد پروژه های بزرگ نیازمند منابع مالی زیاد هستیم؛ پس بدین سبب صندوق زمین و مسکن را مطرح کردیم و با اصلاح بخشنامه ای که ستاندن شد چند پروژه در چارچوب صندوق های زمین و مسکن آماده شد که در حال به روز رسانی اطلاعات آنها هستیم و به زودی هم جزئیات آن منتشر خواهند شد.
به سمت تولید مسکن و پروژه های بزرگ مقیاس حرکت کنیم
محمودزاده با تاکید بر اینکه یکی از ضعف های بخش مسکن، نبود منابع مالی برای تولید انبوه مسکن می باشد، اظهار داشت: تولید انبوه مسکن توسط بخش خصوصی صورت می گیرد و از طرف دولت نیز ریل گذاری می شود پس باید به شکلی حرکت نماییم که به سمت تولید مسکن و پروژه های بزرگ مقیاس حرکت نماییم.
وی با اعلان اینکه از پروژه های بزرگ مقیاسی که اجرا شده می توان به پروژه اکباتان و یا شهرک غرب اشاره نمود، گفت: پروژه های بزرگ نیازمند سرمایه های بزرگ است پس بدین سبب تامین منابع مالی به صورت عام چندین راه دارد که می تواند یکی از این راه ها ایجاد و گسترش صندوق های زمین و مسکن باشد.


منبع:

1399/06/01
13:51:55
5.0 / 5
1268
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بورس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web