اسلامی:

عرضه و تولید مسكن پایدار از برنامه های دولت می باشد

عرضه و تولید مسكن پایدار از برنامه های دولت می باشد

به گزارش ایزو وب مركزی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اجرای با برنامه منسجم و پایدار طرح های بازآفرینی شهری با برنامه مشخص از برنامه های دولت می باشد تا شاهد هیچگونه حاشیه نشینی و بافت فرسوده در كشور نباشیم.


محمد اسلامی روز چهارشنبه ۱۵ مردادماه در جریان سفر به استان مرکزی در آیین کلنگ زنی پروژه مشارکتی ۲۴۰ واحدی اقدام ملی مسکن در کوی سجادیه اظهار نمود: کوی سجادیه اراک یکی از مصادیق درست طرح بازآفرینی شهری است و این منطقه ظرفیت اجرای فاز چهارم این طرح را هم دارد.

وی ادامه داد: سازندگان، کارگران و انبوه سازان باید اراده و توان خویش را جهت حفظ کیفیت مسکن در طرح اقدام ملی مسکن بکار گیرند و همینطور در جهت این طرح باید معماری ایرانی و اسلامی هم مورد توجه باشد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در جهت طرح اقدام ملی مسکن بیشتر از ۲۰ هزار واحد در استان مرکزی پایه گذاری شده و اجرای آن دغدغه مردم در جهت مسکن را کاهش خواهد داد.

استاندار مرکزی هم در این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: باوجود شرایط اقتصادی و تحریم های موجود؛ در استان ۸۰ پروژه راه و شهرسازی فعال است.

سید علی آقازاده اضافه کرد: در این شرایط مشارکت کنندگان و سرمایه گذاران به کمک آمده اند و با کمک آنها اقدامات بزرگی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت مسکن در استان و بخصوص شهر اراک در ماه های اخیر قیمت صعودی داشته افزود: در استان مرکزی زمین برای هشت هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزارنفر در اراک و ساوه تأمین شده و عملیات اجرایی تعداد زیادی از این طرح ها شروع شده که ساخت این واحدها تأثیر بالایی در کاهش تقاضای مسکن خواهد داشت. حدود ۱۲ هزار واحد هم در مهاجران و امیرکبیر ایجاد خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه این سفر از پل سنجان هم بازدید نمود.منبع:

1399/05/15
21:55:12
5.0 / 5
1595
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سود , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web