در طول یك هفته اخیر اتفاق افتاد:

كاهش چشم گیر قیمت سكه و طلا

كاهش چشم گیر قیمت سكه و طلا

به گزارش ایزو وب به قول نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، باوجود اینكه در طول یك هفته اخیر روند قیمت ها در بازار جهانی صعودی بود اما به دنبال كنترل بازار ارز و كاهش نرخ آن در بازار قیمت سكه و طلا هم كاهش قابل ملاحظه ای داشت.


مسعود یزدانی در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، اظهار نمود: با وجود اینکه در ابتدای هفته قیمت انس جهانی حدودا پایین بود اما در انتها هفته افزایش ۷۰ دلاری داشت اما به علت اینکه در داخل بازار ارز کنترل و دلار ارزان شد، قیمت سکه و طلا هم کاهش چشم گیر در کشور داشته است. ضمن اینکه بازار هم بسیار آرام بوده است.
نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: باتوجه به اینکه در جهان هیچ پدیده خاصی نشان نمی دهد که قیمت انس جهانی بخواهد رفتاری عکس داشته باشد و با وجود همه گیری کروناویروس و تعطیلی تمامی بورس ها و تجارت ها، در بازارهای جهانی، اغلب تجار جهانی رو به معاملات طلا آورده اند؛ بنابراین انس جهانی احیانا تا زمانی که کرونا هست، افزایشی پیش خواهد رفت؛ اما چنانچه بازار ارز به همین شیوه مدیریت شود، می توان گفت قیمت ها در داخل کشور پایین تر هم خواهد آمد.
وی در ارتباط با تغییرات قیمتی در طول هفته اخیر، اظهار داشت: قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید با کاهش ۸۴۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته، ۱۰ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم با یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کاهش ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارند. قیمت هر قطعه نیم سکه پنج میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی یک میلیون و ۶۲۰ هزار تومان است که به ترتیب نیم سکه ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۷۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی ۱۸۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته کاهش قیمت داشته اند.
یزدانی اضافه کرد: همینطور هر مثقال طلا با کاهش ۵۱۱ هزار تومانی، چهار میلیون و ۱۶۷ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۹۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارند که هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به ابتدای هفته ۱۱۸ هزار و ۴۰۰ تومان ارزان تر شده است. همانطور که اشاره شد انس جهانی هم با افزایش ۷۰ دلاری، ۱۸۸۱ دلار و ۷۰ سنت را بعنوان آخرین قیمت ثبت شده است.
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه هم اکنون حباب سکه در محدوده ۹۵۰ هزار تومانی برای هر قطعه سکه است؛ خاطرنشان کرد: این در شرایطی است که حباب هر قطعه سکه در ابتدای هفته در حدود ۸۰۰ هزار و۴۰۰ تومان بوده است و باوجود کاهش قیمت ها حباب سکه بیشتر شده است. اگر در بازار فروش عادی باشد، هیچ گاه حباب ایجاد نمی گردد اما زمانی که تقاضاها از حالت عادی بیرون برود، به بازار سفته بازی تبدیل می شود، حباب بر روی قیمت سکه ایجاد می شود که نشان داده است بازار، چندان بازار منطقی نیست.
به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، در ابتدای هفته ای که گذشت، قیمت هر قطعه سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان داد و ستد می شد. نیم سکه پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت داشتند. علاوه بر این قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۷۹ هزار و ۹۰۰ تومان و هر مثقال طلا چهار میلیون و ۶۷۸ هزار تومان بوده است.
منبع:

1399/05/03
15:00:05
5.0 / 5
1456
تگهای خبر: بازار , بورس , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web