كاهش ۸۵ درصدی قیمت میوه های نوبرانه

كاهش ۸۵ درصدی قیمت میوه های نوبرانه

ایزو وب: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به اینكه قیمت میوه های نوبرانه هم اكنون نسبت به فروردین ماه با كاهش 85درصدی روبه رو شده است، اظهار داشت: نوسانات قیمت انبه در یكی دو هفته اخیر ممكنست به سبب جابه جایی فصل یا مشكلات كشور صادر كننده این محصول باشد.اسدالله کارگر در گفتوگو با ایسنا با اعلان اینکه نرخ میوه و صیفی در هفته جاری تغییر نکرده و قیمت ها از اول تیرماه به ثبات رسیده است، اظهار داشت: حدودا در هیچ کالایی تغییر قیمت به خصوصی نداشتیم و بازار میوه وصیفی آرام بوده است.

وی افزود: البته در یکی دو هفته گذشته قیمت انبه با نوسان همراه شده است و بر طبق گزارشات رسیده تا ۶۰ هزارتومان هم فروخته شده در صورتیکه قیمت آن ۳۵ تا ۴۰ هزارتومان است. علت این افزایش قیمت نیز به کشورهای صادرکننده انبه بازمی گردد. برای اینکه انبه میوه وارداتی است و تغییر قیمت آن ممکنست به سبب جابه جایی فصل یا مشکلات کشور صادر کننده باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در پاسخ به این پرسش که ایا افزایش نرخ ارز میتواند یکی از دلیل افزایش قیمت این میوه وارداتی باشد یا خیر، اظهار داشت: موز هم میوه وارداتی است ولی هم اکنون قیمت آن بین ۹ تا ۱۱ هزارتومان است. افزایش نرخ ارز ربطی به این مساله ندارد برای اینکه حتی اگر خریدار با قیمت بالایی میوه را خریداری کند باتوجه به فصل گرما و احتمال فاسد شدن آن باید سریعا میوه را در بازار به فروش برساند.

وی در آخر اظهار داشت: قیمت میوه های نوبرانه هم اکنون نسبت به فروردین ماه با ۸۵ درصد کاهش روبه رو شده و علت آن نیز ورود انبوه میوه های نوبرانه به بازار است.
1399/05/02
22:37:51
5.0 / 5
1822
تگهای خبر: بازار , قیمت , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web