یك مقام مسئول خبر داد

آب به روستاهای غیزانیه رسید

آب به روستاهای غیزانیه رسید

به گزارش ایزو وب مدیرعامل شركت آب وفاضلاب خوزستان اظهار داشت: گام نخست پروژه انتقال خط آبرسانی به روستاهای غیزانیه از توابع شهرستان اهواز عصر روز شنبه و یك هفته زودتر از موعد تعیین شده به پایان رسید.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت نیرو، صادق حقیقی پور با اشاره به سرریزشدن آب از مخزن صفیره بعد از اجرای این پروژه، تصریح کرد: با اتمام گام نخست این پروژه، شرکت آب و فاضلاب توانایی انتقال حداقل ۹ هزار و حداکثر ۱۷ هزار مترمکعب آب در شبانه روز از تأسیسات شیبان به ایستگاه پمپاژ صفیره را خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه حجم انتقال آب به غیزانیه، ۲.۵ برابر شده است، اضافه کرد: تا قبل از اتمام فاز نخست، به علت فرسوده بودن خط انتقال از ۹ هزار مترمکعب آب تولیدی در تصفیه خانه، کمتر از سه هزار مترمکعب آب به ایستگاه پمپاژ صفیره می رسید.
حقیقی پور افزود: این امر سبب می شد که تنها یک عدد از پمپ های موجود در آن ایستگاه به مدت ۱۰ ساعت در شبانه روز آب را به سمت غیزانیه پمپاژ کند و بعد از آن سطح آب در مخزن صفیره به حداقل می رسید ازاین رو ناگزیر به توقف پمپاژ آب می شدیم.
وی اضافه کرد: با توسعه و بازسازی تصفیه خانه شیبان و اجرای ۲۴ کیلومتر خط انتقال جدید و همینطور توسعه و بازسازی ایستگاه پمپاژ صفیره در گام جدید، دیگر کمبود آب نخواهیم داشت و پمپ صفیره می تواند به صورت ۲۴ ساعته در مدار باشد.
حقیقی پور با اشاره به اینکه امکان افزایش تعداد پمپ های ایستگاه صفیره وجود دارد، اظهار داشت: با اجرای گام دوم که عبارت است از ۲۸ کیلومتر خط انتقال آب بین صفیره تا نزهه، می توانیم تا ۱۷ هزار مترمکعب در شبانه روز به غیزانیه انتقال دهیم.
وی افزود: جمعیت بخش غیزانیه ۲۷ هزار نفر است که ۱۹ هزار نفر در دهستان غیزانیه و حدود هشت هزار نفر در دهستان مشرحات ساکن هستند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان تصریح کرد: نیاز روستاهای غیزانیه طبق استاندارد کمتر از سه هزار مترمکعب آب در شبانه روز و نیاز دهستان مشرحات هم حدود یک هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز است.
وی توضیح داد: پروژه آبرسانی به هشت روستای فاقد آب دهستان مشرحات با حدود پنج هزار نفر جمعیت با اجرای ۴۳ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع و اعتبار مالی ۳۰۰ میلیارد ریال هم به اتمام رسید. مجموع اعتبار این دو پروژه ۷۵۰ میلیارد ریال است.
گفتنی است؛ مردم بخش غیزانیه سوم خرداد جاری در اعتراض به مشکل آب شرب این بخش و هم اجرا نشدن طرح آبرسانی به این منطقه پرجمعیت تجمع کردند. بخش غیزانیه در شرق اهواز پیش از این ۹۶ روستا داشت که برخی از آنها خالی از سکنه شده و الان تعداد آنها به حدود ۸۰ روستا با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت رسیده است.

1399/03/18
21:33:02
5.0 / 5
1555
تگهای خبر: توسعه , تولید , سود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web