چك به نام شخص هم به شرایط فروش فوق العاده خودرو افزوده شد

چك به نام شخص هم به شرایط فروش فوق العاده خودرو افزوده شد

ایزو وب: علاوه بر شرایط جدید اعلام شده برای ثبت نام خودرو ها در طرح فروش فوق العاده دو خودروساز بزرگ، حال شرط ارائه چك به نام فرد متقاضی نیز به شرایط اضافه شده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، علاوه بر شرط های اعلام شده برای خرید خودرو در طرح فروش فوق العاده سایپا و ایران خودرو، حالا در جدول قیمتی عرضه شده برای خودرو های عرضه شده در این طرح، شرط عرضه چک به نام فرد متقاضی خودرو هم اضافه شده است. براین اساس برای خرید از هردو گروه خودروساز عرضه چک به مبلغ سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان با موعد بازپرداخت ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ توسط فرد ثبت نام کننده الزامی است.
عرضه این چک به این علت است که طبق یکی از شروط ۱۰ گانه خرید خودرو در این طرح، سند خودرو به مدت یک سال در رهن شرکت می ماند تا فرد متقاضی امکان فروش خودرو را نداشه باشد و بگونه ای از خرید خودرو از شرکت و فروش آن در بازار آزاد و در حقیقت دلالی ها جلوگیری شود.
براین اساس این سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان باقی مانده مبلغ خودرو از دو واریز قبلی مشتری در دو مرحله ثبت نام خواهد بود که سال بعد دریافت و سند خودرو به مشتری تحویل داده می شود.
با عنایت به این که احیانا خیلی از افراد متقاضی خرید خودرو دسته چک به نام خود ندارند یا چک آنها سیال نیست، نمیتوانند در این طرح شرکت کرده و خرید خودرو داشته باشند.
دو شرکت خودروساز هم این شرط "ارائه چک به نام فرد متقاضی" را یک ایراد طرح دانسته و اعلام کردند که مذاکراتی در ارتباط با آن انجام شده است تا حداقل دریافت چک به نام فردی غیر از خود متقاضی امکانپذیر باشد؛ اصلاح این ایراد به این دوره از فروش نرسید اما امکان دارد در طرح بعدی فروش ها این امکان فراهم گردد تا فردی دیگری هم بتواند برای مشتری عرضه چک داشته باشد.

۱۰ شرط اولیه به شرح زیر است:
۱. با هر کدملی فقط امکان ثبت نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان وجود دارد.
۲. مشتریانی که در ۳۶ ماه اخیر مبادرت به خرید خودرو از شرکت های خودروساز کرده اند، مجاز به ثبت نام نیستند.
۳. دارا بودن گواهینامه رانندگی برای خریداران الزامی است.
۴. سن خریدار خودرو باید بالاتر از ۱۸سال باشد و کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی، همه باید متعلق به شخص ثبت نام کننده باشد.
۵. افراد نباید پلاک خودرو فعال و نصب شده داشته باشند.
۶. خریدار خودرو به هیچ عنوان حق فروش وکالتی خودرو را ندارد و خودروی فروخته شده قابل صلح نیست.
۷. اگر در راستی آزمایی مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی در بازه زمانی بعد از تحویل خودرو، مشخص شود که خریدار از ضوابط عدول کرده یا در فرایند ثبت نام صداقت نداشته است، خودروی وی توقیف و مطابق با قانون با آن برخورد می شود.
۸. هر خودروی صفر کیلومتری که در فرایند تحویل مشتری قرار می گیرد، حداکثر باید ظرف مدت سه ماه جهت استفاده از گارانتی به نمایندگی های مجاز خدمات بعد از فروش خودروسازان رجوع کند.
۹. مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت کنند، چون که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به فرد دیگر بر عهده ثبت نام کننده است.
۱۰. سند خودرو تا یکسال در رهن شرکت باقی خواهد ماند.(که به باعث آن یک فقره چک با موعد پرداخت سال آینده و به مبلغ سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود.)
براین اساس، در صورتیکه ثبت نام کننده یکی از این موارد را رعایت نکند یا در فرایند ثبت نام اظهار نکند، قرارداد منعقد شده با وی، از جانب شرکت به صورت یک طرفه لغو شده و فرد مذکور امکان خرید خودرو را از دست می دهد.
لازم به ذکر است که بر مبنای سیاستگذاری های وزارت صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی های به عمل آمده با خودروسازان، از ۲۵ هزار دستگاه خودرو ویژه در روزهای عید فطر، ۱۵ هزار دستگاه متعلق به خودرو های گروه صنعتی ایران خودرو و ۱۰ هزار دستگاه متعلق به خودرو های تولیدی گروه خودروسازی سایپا است.
همینطور خودروسازان به مشتریان اعلام نموده اند که هیچ عجه ای برای ثبت نام نداشته باشند؛ چونکه امکان ثبت نام تا ۱۰ روز آینده ادامه خواهد داشت و متقاضیان به صورت شبانه روزی تا ۱۴ خرداد ماه می توانند مراحل ثبت نام را طی کنند.
منبع:

1399/03/04
22:49:38
5.0 / 5
1426
تگهای خبر: آینده , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web