عضو اتاق بازرگانی تهران مطرح كرد

مسیر دشوار اقتصاد برای عبور از كرونا

مسیر دشوار اقتصاد برای عبور از كرونا

ایزو وب: یك عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد می باشد كه باتوجه به تاثیرات جدی كه كرونا بر خیلی از كارهای اقتصادی كشور گذاشته، برای عبور از این دوران و بازگشت به شرایط عادی، باید برنامه ای گسترده داشت و از تمام گزینه های موجود در كشور استفاده نمود.


عباس آرگون در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: همانطور كه از قبل نیز قابل پیش بینی بود، كرونا در كنار تهدید سلامت مردم، بر كارهای اقتصادی نیز تاثیر منفی جدی خواهد گذاشت و امروز می بینیم كه خیلی از نهادهای بین المللی دركنار نگرانی هایی كه از سلامت مردم دارند، نسبت به تبعات اقتصادی كرونا نیز آگهی می دهند.
به گفته وی، تحلیل های بین المللی نشان از آن دارد كه رشد اقتصادی خیلی از كشورهای جهان در اثر شیوع این ویروس منفی خواهد شد و ایران نیز برای آنكه تاثیرات كمتری از كرونا بپذیرد باید تمام گزینه های خودرا فعال كند.
عضو اتاق بازرگانی تهران با تاكید بر ضرورت پشتیبانی از فعالان اقتصادی، اظهار داشت: در كشور ما گروهی از افراد برای تامین نیازهای روزانه شان كار می كنند كه باید در شرایط فعلی از آنها حمایت شود. گروهی نیز در حوزه های خدمات مشغول به كار هستند كه باتوجه به تعطیلی خیلی از واحدهای خدماتی در هفته های گذشته، عملا كار آنها نیز متوقف شده و برای گذران امور نیاز به حمایت خواهند داشت.
آرگون افزود: در كنار باتوجه به افزایش هزینه، بالا رفتن قیمت مواد اولیه تحت تاثیر محدودیت های مرزی و مشكلاتی كه در بازار فروش به وجود آمده، تولیدكنندگان نیز گروه دیگری از كسانی هستند كه باید تحت پوشش حمایت قرار بگیرند، برای اینكه احتمال آنكه توان تحمل این شرایط را نداشته باشند بالا رفته است. این افراد تعداد زیادی نیرو و كارگر دارند و تامین حقوق آنها نیز خود پیچیده شده است.
وی با اعلان اینكه در چنین شرایطی حمایت دولت از فعالان اقتصادی اهمیت فراوانی دارد، اظهار داشت: هرچند دولت تحت تاثیر آمریكا از منابع مالی خود محروم شده اما همچنان گزینه های داخلی برای تبدیل به سرمایه و منابع وجود دارند و امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده، عبور اقتصاد از روزهای سخت كرونا، تسهیل شود.
به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، دولت اعلام نموده بعد از شیوع ویروس كرونا در طرح های حمایتی، در كنار اقشار لطمه پذیر از فعالان اقتصادی كه كسب و كارشان تحت تاثیر این ویروس لطمه دیده، حمایت خواهدنمود.
منبع:

1399/01/29
22:25:38
5.0 / 5
1618
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان ایزو وب
ایزو وب
ISO Web