سازمان جهانی تجارت:

ركود كرونا بدتر از بحران دوازده سال پیش است

ركود كرونا بدتر از بحران دوازده سال پیش است

به گزارش ایزو وب رئیس سازمان جهانی تجارت (WTO) اظهار نمود كه پیش بینیها نشان داده است ركود اقتصادی و از بین رفتن مشاغل ناشی از شیوع كرونا بدتر از ركود مالی سال 2008 خواهد بود.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، روبرتو آزودو، مدیركل سازمان جهانی تجارت در پیام ویدیویی كه از خانه اش ضبط و در وبسایت این نهاد انتشار یافته بود، اظهار نمود: این بیماری همه گیر تأثیر عظیم اجتناب ناپذیری روی اقتصاد خواهد داشت. ایشان در ادامه اضافه كرد: پیش بینیهای اخیر حاكی از ركود اقتصادی و از بین رفتن مشاغل هستند كه بسیار بدتر از بحران مالی جهانی 12 سال پیش است.
مدیركل سازمان جهانی تجارت اظهار داشت: پیش بینیهای دقیق وجود ندارد اما اقتصاددانان این نهاد انتظار دارند تجارت افت بسیار شدیدی پیدا كند.
وی با بیان این كه كشورها برای محدود كردن صدمه اقتصادی و فراهم كردن زمینه احیای بلندمدت می توانند اقدامات مهمی انجام دهند، خواهان همكاری كشورها با یكدیگر شد و تصریح كرد تلاشهای هماهنگ، قدرت جمعی مبارزه با ركود را افزایش خواهد داد.
آزودو بدون نام بردن از كشورها، تدابیر محرك مالی كه از جانب دولتها تدوین شده است را مثبت خواند و از اعضای سازمان جهانی تجارت خواست شفاف عمل كرده و اطلاعات را در اختیار دیگران بگذارند.
طبق گزارش رویترز، از زمان گزارش نخستین موارد مبتلا شدن به ویروس كرونا در ماه میلادی جاری، دیدارهای حضوری از جانب سازمان جهانی تجارت در مقر این نهاد در ژنو لغو شده است و این نهاد دیدار دو سالانه خود كه قرار بود ماه ژوئن در قزاقستان برگزار گردد را به علت شیوع كرونا لغو نمود.1399/01/07
12:06:28
5.0 / 5
2933
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان , سایت , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web