اعطای 24 هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات در رابطه با بخش مسكن

اعطای 24 هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات در رابطه با بخش مسكن

ایزو وب: بانك عامل بخش مسكن از پرداخت حدود 24 هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات بانكی به متقاضیان در بازه زمانی ابتدای دی 97 تا انتهای آذر 98 آگاهی داد.به گزارش ایزو وب به نقل از بانك عامل بخش مسكن، طی بازه زمانی ابتدای دی ماه ۹۷ تا اختتام آذر ۹۸ مجموعاً معادل حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات از طرف بانك مسكن به متقاضیان پرداخت شده است.
این تسهیلات عمدتاً در چارچوب ۶ ردیف تسهیلاتی به متقاضیان واجد شرایط اعطا شده است كه از میان آنها ۵ ردیف مربوط به بخش مسكن شامل بخش خرید و ساخت واحدهای مسكونی و همین طور تعمیر و تكمیل مسكن بوده است.
جزئیات این گزارش نشان میدهد در بازه زمانی ابتدای دی ماه ۹۷ تا اختتام آذرماه ۹۸، مجموعاً ۶۰۶ هزار و ۳۰۹ فقره تسهیلات شامل تسهیلات خرید، ساخت و جعاله مسكن و … و همین طور انواع تسهیلات قرض الحسنه مانند تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و… به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است. آمارها نشان میدهد ارزش ریالی این تسهیلات رقمی معادل حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان بوده است.
رقم دقیق كل تسهیلات اعطایی در این گزارش ۲۳ هزار و ۵۷۳ میلیارد تومان اعلام شده است.
این تسهیلات در بخش هایی همچون مشاركت مدنی ساختمان، جعاله تعمیر و تكمیل مسكن، فروش اقساطی-خرید خانه، فروش اقساطی-سهم الشركه مسكن، مرابحه بخش مسكن و انواع تسهیلات قرض الحسنه همچون تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، ودیعه و … پرداخت شده است.
بر این اساس و در بازه زمانی اعلام شده مجموعاً ۷۰ هزار و ۳۲۹ فقره تسهیلات در بخش مشاركت مدنی ساختمان به ارزش ریالی بیشتر از ۴ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است. همین طور در همین بازه زمانی در بخش جعاله و تكمیل ساختمان نیز ۱۶ هزار و ۶۴۶ فقره تسهیلات به ارزش ۳ هزار و۲۰۰ میلیارد تومان به متقاضیان واجد شرایط تعلق گرفته است.
بانك مسكن همین طور در بازه زمانی ابتدای دی ماه ۹۷ تا اختتام آذرماه ۹۸ تعداد ۱۶۰ هزار و ۱۰۸ فقره تسهیلات فروش اقساطی-خرید خانه به ارزش ریالی ۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به متقاضیان ارائه كرده است.
از سوی دیگر تعداد تسهیلات پرداختی به حوزه فروش اقساطی-سهم الشركه مسكن در این بازه زمانی معادل ۱۴۰ هزار و ۷۳۲ فقره با ارزش ریالی ۵ هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان اعلام شده است.
در حوزه مرابحه بخش مسكن نیز ۵۲۳۹ فقره تسهیلات با ارزش ریالی ۵ هزار و ۴۱۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.
تسهیلات اعطایی پرداخت شده به حوزه مسكن در این بازه زمانی مجموعاً ۵۴۲ هزار و ۸۶۸ فقره بوده است. ارزش ریالی كل این تسهیلات پرداخت شده به بخش مسكن در این مدت معادل حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان ذكر شده است.
بانك مسكن همین طور در بازه زمانی اعلام شده یعنی ابتدای دی ماه ۹۷ تا اختتام آذرماه سال جاری تعداد ۶۳ هزار و ۴۴۱ فقره انواع تسهیلات قرض الحسنه همچون تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، ودیعه و … به متقاضیان واجد شرایط پرداخت كرده است. حجم ریالی این تسهیلات نیز رقمی معادل هزار و ۵۸۲ میلیارد تومان اعلام شده است.


منبع:

1398/12/04
13:12:24
5.0 / 5
2144
تگهای خبر: بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web