ادامه ركوردشكنی ها در بورس

سود بیشتر نصیب كدام سهام داران شد؟

سود بیشتر نصیب كدام سهام داران شد؟

ایزو وب: فولاد مباركه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی پارس، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، معدنی و صنعتی گل گهر و پالایش نفت تهران نمادهایی بودند كه در بازار امروز نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار بورس گذاشتند و موجب شدند شاخص كل مرز 472 هزار واحد را هم رد كند.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، معامله گران بورس، امروز (یكشنبه) با انجام۷۵۴ هزار معامله به ارزش ۴۷ هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال موجب صعود ۱۰ هزار و ۷۶۱ واحدی شاخص كل شدند و در نهایت این شاخص رقم ۴۷۲ هزار و ۷۴۹ واحد را ثبت نمود كه این تعداد و ارزش معامله نسبت به روز گذشته افزایشی بود.
شاخص كل با معیار هم وزن نیز ۲۴۲۶ واحد صعود كرد و به رقم ۱۵۲ هزار و ۴۵۸ رسید.
این در حالیست كه شاخص كل در بورس تهران در ساعات ابتدایی معاملات امروز رقم ۴۶۵ هزار واحد را ثبت كرده بود اما در نهایت افزایش یافت.
بطور كلی در بازار امروز ۲۳۷ نماد مثبت و ۱۱۳ نماد منفی بودند و فهرست نمادهای پربییننده نیز از بانكهای تجارت، ملت و اقتصادنوین، سایپا، فولاد مباركه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و یاران خودرو تشكیل شده بود.
شاخل كل فرابورس به ۶۰۰۰ رسید
شاخص كل فرابورس نیز با ۱۳۹ واحد صعود به ۶۰۵۴ واحد رسید. معامله گران این بازار ۴۲۳ هزار معامله انجام دادند كه ۲۵هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال ارزش داشت كه تعداد آن نسبت به روز قبل افزایشی و ارزش آن كاهشی بود.
پتروشیمی مارون، صنایع ماشین های اداری ایران، تولید نیروی برق دماوند، فولاد هرمزگان جنوب، سهامی ذوب آهن اصفهان و توسعه مولد نیروگاهی جهرم نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل فقط سنگ آهن گهرزمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را در فرابورس داشتند.
بطور كلی در فرابورس ۲۳۷ نماد مثبت و ۱۱۳ نماد منفی بودند.
امروز سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع كاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، بیمه دی، س. توسعه و عمران استان كرمان، تولیدی و شركت آهن و فولاد ارفع نمادهای پربیننده فرابورس بودند.
منبع:

1398/11/27
14:47:41
5.0 / 5
2169
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web