قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی خبر داد؛

تأمین كالاهای اساسی ایام پایانی سال

تأمین كالاهای اساسی ایام پایانی سال

به گزارش ایزو وب قائم مقام وزیر صنعت، با اشاره به تدارك گسترده دولت برای تأمین كالاهای اساسی ایام پایانی سال و فروردین ۹۹ اظهار داشت: بازار در روزهای پایانی سال به لحاظ تأمین كالاهای اساسی با هیچ مشكلی مواجه نمی گردد.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی تصریح كرد: انبارهای كالاهای اساسی در سراسر كشور و بخصوص استان تهران، مملو از كالا است و كالاهای اساسی به اندازه كافی ذخیره سازی شده است، به نحوی كه الان به جرأت می توان اظهار داشت كه ذخایر كالاهای اساسی كشور، بی نظیر است.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با تاكید بر اینكه هیچ زمانی كشور تا این اندازه از ذخایر كالاهایی بهره مند نبوده است، اضافه كرد: این ذخیره سازی در كشور بی سابقه است و به مدد همین ذخیره سازی، هیچ مشكلی در تأمین و تنظیم بازار شب عید و ایام ماه مبارك رمضان وجود ندارد.
وی خاطرنشان كرد: برای شب عید، دولت تدارك خوبی دیده است و از حیث تأمین كالاهای اساسی از این ذخایر در كنار تولیداتی كه تولیدكنندگان كشور به بازار عرضه خواهند كرد، هیچ مشكلی وجود نداشته و بازار آرامی پیش روی مردم قرار دارد؛ این در شرایطی است كه پوشاك، كیف و كفش، شیرینی و شكلات در كنار خدماتی كه مورد نیاز مردم در روزهای پایانی سال است، با برگزاری فروش های فوق العاده و نمایشگاه های بهاره، در اختیار مصرف كنندگان قرار خواهند گرفت.
به گفته مدرس خیابانی، دولت با اتحادیه ها و انجمن های تولیدی در ارتباط با تأمین و توزیع بموقع كالاها و خدمات مورد نیاز مردم در روزهای پایانی سال هماهنگی هایی را صورت داده و با شبكه های توزیع هم در حوزه برگزاری نمایشگاه های بهاره، حراج های فصلی و فروش های فوق العاده، هماهنگی هایی به عمل آورده است؛ ضمن اینكه اصناف هم در كنار فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار پای كار هستند؛ ضمن اینكه سایت های نمایشگاهی استان ها هم پای كار هستند و تأمین و توزیع بموقع كالاها را انجام خواهند داد.
وی تصریح كرد: تشدید بازرسی ها و كنترل بازار هم در كنار تأمین و توزیع بموقع كالاها در روزهای پایانی سال صورت خواهد گرفت و جای هیچ گونه نگرانی در این ایام نیست. كماكان سامانه ۱۲۴ و اپلیكیشن سامانه قیمت هم آمادگی پذیرش شكایات مردم را دارند.
مدرس خیابانی اظهار داشت: ده هزار شكایت واصل شده و كمتر از ۳۰۰ شكایت رسیدگی نشده باقی مانده است؛ این در شرایطی است كه امكانات خوبی در این اپلیكیشن دیده شده كه مردم می توانند با استفاده از آن، بهترین ناظران بر بازار باشند و تخلفات را گزارش دهند.
وی اضافه كرد: در ایام ابتدایی شروع به كار این اپلیكیشن، میزان رضایتمندی مردم از رسیدگی به شكایات كمتر از ۵۰ درصد بود، اما حالا رضایت مردم به بالای ۷۰ درصد رسیده و شكایات هم بموقع مورد رسیدگی واقع می شود.
مدرس خیابانی افزود: با ذخیره سازی مطمئنی كه صورت گرفته، بازار ایام پایانی سال خوبی را سپری نماید؛ این در شرایطی است كه طرح های توسعه ای هم تدارك دیده شده است و به لحاظ پدافند غیرعامل و تقویت ظرفیت ذخیره سازی، در استان تهران در حال برنامه ریزی هستیم كه بر این اساس، مخازن ذخیره روغن هم توسعه یافته اند تا بتوان ذخایر روغن را هم در كنار سایر كالاهای اساسی توسعه داد.
وی با اشاره به طرح ایجاد ۵۰ هزار تن مخازن ذخیره روغن، اظهار داشت: موجودی خیلی از انبارهای كشور در سطح بسیار بالایی است كه شبكه توزیع را به اندازه تمامی تقاضای اسفند و فروردین مردم در بازار، تأمین خواهند كرد. این در شرایطی است كه هیچ مشكلی بابت تنظیم بازار شب عید و ایام ماه مبارك رمضان وجود ندارد.

1398/11/08
08:57:42
5.0 / 5
2630
تگهای خبر: اصناف , بازار , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web