حتی برای فروش در فضای مجازی

۴ دسته كالا ملزم به درج شناسه كالا شدند

۴ دسته كالا ملزم به درج شناسه كالا شدند

به گزارش ایزو وب مدیر پدافند غیرعامل مركز توسعه تجارت الكترونیكی اظهار داشت: صاحبان چهار دسته كالا شامل لوازم خانگی، پوشاك و منسوجات، تلفن همراه و دخانیات در فضای مجازی به درج شناسه كالا بر روی كالاهایشان ملزم شدند.


به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سارا جامی اضافه كرد: در سال ۹۵، بر طبق بخشنامه اجرایی ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق كالا كه مصوبه هیات وزیران است، مقرر شد درج شناسه كالا برای تمام كالاهای موجود در بازارها و انبارهای كشور الزامی شود.
وی اظهار نمود: در امتداد اجرای بخشنامه هیات وزیران، دستورالعمل های اجرایی مصوب وزارت صمت به ترتیب دستورالعمل برای گروه لوازم خانگی در تاریخ اردیبهشت ۹۸، كالاهای پوشاك و منسوجات در تیرماه ۹۷ و دستور العمل گوشی همراه در تاریخ اردیبهشت سال ۹۸ به تصویب رسید.
او افزود: دستورالعمل گروه كالایی دخانیات نیز در در سال ۹۷ تصویب و ابلاغ گردید.
این مقام مسئول اشاره كرد: بر طبق سلسله مراتب اجرایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از تصویب دستورالعمل ها، صاحبان این چهار دسته كالا را نیز ملزم به درج شناسه كالا بر روی كالا كرده است.
وی بیان كرد: صاحبان كسب و كارهای مجازی برای عرضه كالاهای خود در فضای مجازی همچون وب سایت های فروش، شبكه های اجتماعی، اپلیكیشن های موبایلی و... ملزم به درج شناسه در كنار بقیه مشخصات كالا هستند و لازم است تا ضوابط و دستورالعمل های موجود در این خصوص را اجرا كنند.
جامی با اشاره به مهترین هدف درج شناسه كالا بر روی كالاهای ذكر شده تصریح كرد: هدف از درج شناسه كالا، مبارز با فروش كالاهای قاچاق در سطح كشور است.
وی اظهار نمود: از آنجایی كه هم اكنون خیلی از كالاهای كشور به صورت اینترنتی به فروش می رسند لازم است كه صاحبان فضای كسب و كار نیز قوانین كشور را رعایت نمایند و این شناسه كالا را دریافت و درج كنند.
او اضافه كرد: از آنجایی كه عرضه دخانیات به صورت خرده فروشی ممنوع می باشد، این اطلاعیه جهت عرضه كنندگان عمده دخانیات در فضای مجازی كاربرد دارد.
مدیر پدافند غیرعامل مركز توسعه تجارت الكترونیكی درانتها اظهار داشت: در امتداد اجرایی سازی ضوابط و دستورالعمل های فوق الذكر، پست الكترونیكی suggestions@enamad.ir آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات است.
منبع:

1398/10/09
13:23:02
5.0 / 5
1517
تگهای خبر: بازار , توسعه , سایت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web