معاون وزریر كار:

اصلاح قانون بیمه بیكاری كلید خورد

اصلاح قانون بیمه بیكاری كلید خورد

ایزو وب: معاون امور روابط كار وزیر كار با تاكید بر بازبینی قانون بیمه بیكاری، از حدف حذف محدودیت های این قانون در چارچوب تهیه پیش نویس اصلاح قانون بیمه بیكاری آگاهی داد.به گزارش ایزو وب به نقل از از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، حاتم شاكرمی در كارگاه آموزشی «حمایت از مشاغل و بیمه بیكاری»، با اشاره به فلسفه و جایگاه بیمه بیكاری اظهار داشت: با عنایت به تاریخچه قانون بیمه بیكاری، این قانون در دنیا بعنوان یك لزوم و حقوق بنیادین نیروی كار شناخته شده و هدف از اجرای آن، صیانت از كرامت نیروی كار است.
وی اضافه كرد: مطابق با قوانین سازمان بین المللی كار (ILO)، این قانون نوعی حمایت اجتماعی و جبران لطمه های مالی نیروی كار در صورت از دست دادن شغل به دلیلهای مختلف شمرده می شود.
شاكرمی با اشاره به سند كار شایسته اظهار داشت: مصوبات كار شایسته دارای هفت نماگر و شاخص در زمینه های عدالت اجتماعی، گفت و گوی سه جانبه، آزادی انجمن ها و.. است كه ۳ مورد از این شاخص ها شامل امنیت شغلی، عدالت و كرامت انسانی در ارتباط با بیمه بیكاری و حمایت های اجتماعی است پس بر این اساس لزوم دارد به این قانون بعنوان یك قانون بنیادین كار توجه جدی شود.
معاون روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، همین طور با تاكید بر بازبینی قانون بیمه بیكاری اظهار داشت: امروز این قانون باید در راه و همسو با اصلاح ساختار اقتصادی كشور باشد. در این راستا معاونت روابط كار باید با حذف محدودیت های به وجود آمده در دامنه شمول قانون بیمه بیكاری و تشكیل كمیته های تخصصی و جمع آوری پیشنهادات در چارچوب یك پیش نویس جامع بیمه بیكاری را تهیه و جهت تصویب به دولت و مجلس عرضه نماید.
وی اشاره كرد: با تصویب یك قانون جامع بیمه بیكاری و تبدیل آن به صندوق بیمه بیكاری می توانیم با گردش مالی و تأمین هزینه ها اقدامات و كارهای درآمدزایی داشته باشیم.


منبع:

1398/10/07
20:22:18
5.0 / 5
1450
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تخصص , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web