رئیس پژوهشگاه صنعت نفت خبر داد

تأثیر ۴۰۰ میلیون دلاری در اقتصاد نفت

تأثیر ۴۰۰ میلیون دلاری در اقتصاد نفت

به گزارش ایزو وب رئیس پژوهشگاه صنعت نفت از طرح ملی میزبانی این پژوهشگاه از دانشجویان كارشناسی ارشد و دكتری اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است بر طبق این طرح در پنج سال پژوهشگاه، ۵۰۰ دانشجوی كارشناسی ارشد و دكتری از دانشگاه های برتر را میزبانی كند.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، دكتر جعفر توفیقی در هفتمین گردهمایی دانشگاه ها و پژوهشگاه های عضو طرح اقتصاد مقاومتی، نشست تشریح و عرضه "گزارش عملكرد یك ساله پروژه ارتقای ۵ دانشگاه و ۵ پژوهشگاه به تراز جهانی" كه امروز در سالن جهاد وزارت علوم برگزار شد، با تاكید بر اینكه پژوهشگاه صنعت نفت در زنجیره تجاری سازی علم در حلقه های آخر سطوح آمادگی فناوری قرار دارد كه منجر به تولید تكنولوژی می شود، اظهار داشت: این پژوهشگاه از نظر زنجیره ارزشی فعالیت ها یك ویترین از تمام فعالیت های صنعت نفت و گاز است كه بعنوان پژوهش و فناوری صورت می گیرد.
وی در ادامه اظهار نمود: همچون پروژه های صنعت نفت می توان به مطالعات یك پارچه مخزنی در كشور در ناحیه دشت آبادان اشاره نمود كه به برآورد میلیاردها شبكه نفت جدید منجر گردیده است و پژوهشگاه می تواند در این طرح با دانشگاه ها همكاری كند.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در مورد طرح اكتشافی در تمام پهنه خلیج فارس با تقاضای شركت نفت هم اظهار داشت: این طرح در یك دوره ای بزرگترین طرح پژوهشی كشور بود كه به شناخت هیدروكربنی منجر گردیده است. در واقع همه طرح های پژوهشگاه صنعت نفت باید حتما متقاضی صنعتی داشته باشند گرچه این پژوهشگاه در فناوری های آینده هم با هزینه های خود فعالیت می كند.
به گفته وی، از دیگر طرح هایی كه توسط پژوهشگاه صنعت نفت در حال انجام می باشد می توان به شناسایی، مطالعه و ارزیابی منابع شیل گازی در ناحیه لرستان، تهیه و طراحی پایلوت ازدیاد برداشت و خدمات آزمایشگاهی لازم برای توسعه میدان نفتی یادآوران، طرح دوغاب سیمان سبك وزن، تفاهم نامه با شركت مپنا برای تحول در صنعت گاز، حل مشكل استفاده سوخت ناوگان كشتیرانی، طرح حوزه كاتالیست ها و طرح صرفه جویی در مصرف آب و... اشاره نمود.
وی در ادامه از طرح ملی میزبانی پژوهشگاه صنعت نفت از دانشجویان كارشناسی ارشد و دكتری دانشگاه های برتر اطلاع داد و خاطرنشان كرد: مقرر است بر طبق این طرح در پنج سال پژوهشگاه، ۵۰۰ دانشجوی كارشناسی ارشد و دكتری از دانشگاه های برتر را میزبانی كند. در واقع پروژه هایی كه توسط این دانشجویان تحصیلات تكمیلی در این پژوهشگاه عرضه می شود در جهت توسعه زیرساخت های علمی كشور خواهد بود.
توفیقی در انتها با اشاره به اثربخشی پژوهش های پژوهشگاه صنعت نفت در اقتصاد تصریح كرد: پژوهش هایی كه در این پژوهشگاه صورت گرفته ۴۰۰ میلیون دلار در اقتصاد نفت اثربخشی داشته است گرچه اثربخشی پژوهش های پژوهشگاه بیشتر از این است.1398/09/10
20:45:49
5.0 / 5
1394
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web