معاون وزیر صنعت اعلام كرد:

رشد تولید ۲۶ محصول اصلی صنعتی و معدنی

رشد تولید ۲۶ محصول اصلی صنعتی و معدنی

به گزارش ایزو وب معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود: تولید محصولات مهم صنعتی و معدنی رو به بهبود است.


به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تولید محصولات مهم صنعتی و معدنی رو به بهبود است و امیدواریم این روند تا آخر سال به شرایط بهتری برسد.
وی اضافه كرد: از بین كالاهای تولیدی كشور، ۴۲ محصول بعنوان منتخب بطور دقیق رصد و پایش می شود كه این محصولات مهمترین تولیدات صنعتی و معدنی كشور بوده است و بیشترین تأثیر را در این بخش دارند كه از میان، این ۴۲ محصول منتخب در شش ماهه نخست امسال، ​ ۲۶ محصول رشد تولید را تجربه كرده و ۱۶ محصول نیز روند كاهشی داشته است.
زرندی اظهار داشت: در این مدت، فولاد خام با ۱۲.۱ میلیون تن ۶.۶ درصد، سیمان با ۳۱.۱ میلیون تن ۵.۲ درصد، كاتد مس با ۱۳۳.۹ هزارتن ۱۵.۹ درصد، لوازم خانگی (شامل تلویزیون، یخچال و فریرز و ماشین لباسشویی) با ۱۲۰۵.۴ هزار دستگاه ۶.۶ درصد رشد تولید داشته اند.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در شش ماه سال جاری انواع سواری با ۳۴۸.۱ هزار دستگاه ۳۵.۲ درصد و سنگ آهن با ۱۷.۴ میلیون تن ۴.۶ درصد، كاهش تولید داشته اند.
وی اظهار داشت: از شروع سال تا اختتام شهریور، بیشتر از ۲۹۰۰ واحد جدید صنعتی به بهره برداری رسید كه برای ایجاد آن بیشتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و نزدیك به ۴۷۰۰۰ نفر اشتغال مستقیم به وجود آمده است.
زرندی اضافه كرد: در شش ماهه نخست امسال، تعداد ۵۰ طرح سرمایه گذاری خارجی صنعتی، معدنی و تجاری با سوژه سرمایه گذاری ۷۶۲.۶ میلیون دلار به تصویب هیئت سرمایه گذاری خارجی رسیده است.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت، وضعیت تسهیلات نظام بانكی به بخش صنعت و معدن را مطلوب ندانست و اظهار داشت: یكی از مهمترین منابع در اختیار وزارتخانه در چارچوب تسهیلات، برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) است كه تا اختتام شهریور امسال، ​تعداد ۱۰۱۶ واحد به بانكهای عامل ارائه شد كه از این تعداد ۲۷ واحد تسهیلات خودرا به ارزش ۲۳۹.۴ میلیارد تومان دریافت نمودند.
زرندی اشاره كرد: این روند وضعیت مطلوبی را نشان نمی دهد و باید سرعت پرداخت تسهیلات به تولید با سرعت بیشتری انجام پذیرد.


منبع:

1398/08/11
20:48:40
5.0 / 5
1499
تگهای خبر: بانك , تجاری , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web