تورم استرالیا به اوج رسید

تورم استرالیا به اوج رسید

به گزارش ایزو وب تورم استرالیا تا آخر ماه سپتامبر به ۱.۷ درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش ایزو وب به نقل از تریدینگ اكونومیكس، متوسط نرخ تورم استرالیا در دوازده ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۱.۷ درصد رسید كه این نرخ تورم بالاترین تورم ثبت شده در این كشور طی یك سال گذشته هم به حساب می آید.
هم چنین طبق اعلام بانك مركزی این كشور، نرخ تورم در سه ماهه سوم امسال ۰.۵ درصد بوده است كه ۰.۱ درصد كمتر از تورم ثبت شده برای سه ماهه منتهی به ژوئن بوده است.
متوسط نرخ تورم استرالیا در بازه زمانی ۱۹۵۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۴.۹۶ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به تورم ۲۳.۹ درصدی سه ماهه پایانی سال ۱۹۵۱ و پایین ترین تورم ثبت شده هم مربوط به تورم منفی ۱.۳ درصدی سه ماهه دوم سال ۱۹۶۲بوده است.
بانك مركزی استرالیا دستیابی به تورم ۲ درصدی را هدف گذاری كرده است و افزایش تورم می تواند خبرخوبی برای این بانك آن هم در زمانی كه به علت تقویت رشد اقتصادی مجبور به اتخاذ سیاست كاهش نرخ بهره شده است باشد. بخش های سوخت و خودرو مهم ترین اقلام كاهشی و تنباكو و هزینه های مراقبتی مهم ترین اقلام افزایشی تورم در دوره منتهی به ماه سپتامبر بوده اند. نرخ بهره استرایلا هم اكنون ۰.۷۵ درصد است كه پایین ترین سطح نرخ بهره ثبت شده در طول تاریخ این كشور است.
بروس هوكمان، كارشناس ارشد اقتصادی در موسسه " ای بی اس" اظهار داشت: تورم سالانه در سطح مطلوبی باقی مانده است هر چند كه هنوز مخارج هنوز در سطح پایینی قرار دارند.
به دنبال كاهش نرخ بهره درماه های اخیر قیمت مسكن در استرالیا تحت تأثیر این تصمیم بانك مركزی روندی كاهشی داشته است و دولت امیدوار است رونق ساخت و ساز منجر به افزایش رشد اقتصادی شود.1398/08/09
16:29:23
5.0 / 5
1414
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web