ارتقای كیفیت محصولات داخلی كلید ورود به بازارهای جهانی

ارتقای كیفیت محصولات داخلی كلید ورود به بازارهای جهانی

به گزارش ایزو وب مدیركل استاندارد استان زنجان اظهار داشت: ارتقای كیفیت فرآورده های تولید داخل یكی راه های ورود به بازارهای جهانی است.


داوود كارگرزاده در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: هم اكنون تعداد 366 نفر مدیر كنترل كیفیت و مسئول فنی در صنایع مختلف، مشغول فعالیت در واحدهای تولیدی تحت پوشش این استان هستند و از آغاز سال جاری تاكنون، 322 نفر از مدیران كنترل كیفیت و مسؤلان فنی صنایع استان 2108 نفرساعت دوره آموزشی لازم را طی كرده و موفق به دریافت گواهی معتبر آموزشی شده اند.
این مسئول با اشاره به نامگذاری امسال، تحت عنوان سال "رونق تولید" توسط مقام معظم رهبری، افزود: مدیران كنترل كیفیت و مسولان فنی صنایع استان، باید با آموزش های لازم و بهره گیری از تجارب و تخصص های خود فرایند تولید را به دقت كنترل و نظارت كنند كه بالتبع افزایش كیفیت و رعایت دقیق استانداردها، منجر به رونق تولید شده و ارتقای كیفیت فرآورده های تولید داخل یكی راه های ورود به بازارهای جهانی خواهد بود.
وی با اشاره به اجبار مدیران كنترل كیفی به گذراندن دوره های آموزشی، اضافه كرد: مدیران كنترل كیفیت واحدهای تحت پوشش استان باید سالانه 16 ساعت دوره آموزشی را سپری كنند كه یكی از الزامات صدور و تمدید پروانه تایید صلاحیت آنان، منوط به گذراندن دوره های آموزشی است.
مدیركل استاندارد استان زنجان تصریح كرد: در بحث كنترل كیفیت، نیازمند بهره گیری از فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای تخصص و مجرب در واحد كنترل كیفیت هستیم، نقش آنان در افزایش و ارتقای كیفیت و مرغوبیت كالاهای تولید داخلی و همینطور رونق تولید، بسیار محسوس بوده و در شرایط كنونی باید به این مساله بیشتر از پیش توجه گردد.1398/07/16
15:07:16
5.0 / 5
1530
تگهای خبر: آموزش , بازار , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web