رونمایی از پنج طرح بانك توسعه تعاون

ستاندن سپرده نقدی بجای وثیقه

ستاندن سپرده نقدی بجای وثیقه

ایزو وب: مدیرعامل بانك توسعه تعاون از پرداخت تسهیلات با نرخ سود 10 درصد به تعاونی های مسكن كارمندی و كارگری آگاهی داد و اظهار داشت كه در طرح جدید این بانك، مشتریان عمده بانك می توانند وثایق خودرا با سپرده نقدی جایگزین كنند.


به گزارش ایزو وب به نقل از بانك توسعه تعاون، حجت اله مهدیان در نشستی به مناسبت هفته دولت، با اشاره به اینكه سال قبل بانك توسعه تعاون ۹۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت كرده است، اظهار نمود: پیش بینی می شود این رقم امسال به بیشتر از ۱۳ هزار میلیارد تومان برسد.
وی اضافه كرد: سال قبل همین طور در چارچوب مسئولیت اجتماعی، ۸۵ میلیارد تومان تسهیلات در بخش مشاغل خانگی و در چارچوب نهادهای حمایتی پرداخت گردید كه این رقم در ۵ ماهه امسال ۱۴ میلیارد تومان بوده است.
مدیرعامل بانك توسعه تعاون در ادامه با اشاره به رونمایی از پنج طرح این بانك، اظهار داشت: امروز سامانه بازار الكترونیك تعاون را رونمایی كردیم كه بر طبق آن مبادلات تجاری بین عرضه كنندگان و مشتریان در حوزه اتحادیه ها و تعاونی ها تسهیل می شود.
وی اضافه كرد: بر طبق این سامانه كه برگرفته از بورس كالا است، با حذف دلالان و واسطه ها فروشندگان تعاونی ها می توانند بطور مستقیم محصولات خودرا در این سامانه عرضه و به صورت الكترونیكی به فروش برسانند.
جایگزینی وثایق ملكی با سپرده نقدی
مدیرعامل بانك توسعه تعاون با اشاره به طرح دیگری با عنوان «فرصت» كه از هفته آینده اجرا می شود، اشاره كرد: مشتریان عمده این بانك می توانند در ازای سپرده نقدی، وثایق ملكی خودرا آزاد كنند.
مهدیان افزود: طرح دیگری با عنوان «رونق تعاون» در این بانك اجرا خواهد شد كه برمبنای آن تسهیلاتی به تعاونی های تولیدی و مصرف با نرخ ۱۲ تا ۱۷ درصد و بازپرداخت سه تا پنج ساله پرداخت می شود.
وی افزود: برای تعاونی های تولیدی در حوزه صنعت، معدن و كشاورزی، نرخ سودی پایین تر از سودهای متداول بانكی در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل بانك توسعه تعاون با اشاره به اینكه طرح دیگر این بانك با عنوان «طرح مفید» اجرا خواهد شد، اظهار داشت: در چارچوب این طرح تسهیلات عمومی از ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۶۰ ماهه و نرخ سود دو درصد به مشتریان پرداخت می شود كه این پرداخت ها بر طبق جذب منابع و سپرده ها خواهد بود.
مهدیان با اشاره به طرح دیگر بانك توسعه تعاون با عنوان «سپرده ویژه مسكن»، اظهار نمود: این طرح در بانك مركزی تأیید شده و مجوز آن هفته آینده ستاندن خواهد شد كه بر طبق آن از انبوه سازان تعاونی های كارمندی و كارگری حمایت می شود؛ به این صورت كه در ازای سپرده گذاری، می توانند تسهیلاتی با نرخ سود ۱۰ درصد از این بانك دریافت نمایند.
افزایش ۱۰۰۰ میلیارد تومانی سرمایه بانك
وی همین طور از افزایش ۱۰۰۰ میلیارد تومانی سرمایه بانك تعاون برمبنای قانون بودجه سال ۱۳۹۸ آگاهی داد و اظهار داشت: شرط افزایش پروسه خدمات رسانی مناسب به فعالین اقتصادی بخش تعاون، افزایش مستمر سرمایه قانونی بانك توسعه تعاون است، برای اینكه تحقق این امر سبب رضایت بخشی تعاون گران فعال در بخش های مختلف اقتصادی خواهد بود.
مدیرعامل بانك توسعه تعاون، اضافه كرد: الان ۴۸ درصد از منابع بانك توسعه تعاون متعلق به اتحادیه ها و شركت های تعاونی است و در مقابل بیشتر از ۷۰ درصد از تسهیلات پرداختی این بانك به تشكل های تعاونی در حوزه های مختلف تزریق می شود.
مهدیان با اشاره به نقش موثر بانك توسعه تعاون در پشتیبانی از طرح های بزرگ ملی، اشاره كرد: مشاركت در طرح های بزرگ ملی چون طرح اشتغال پایدار روستایی، خرید تضمینی گندم، پشتیبانی از نهادهای حمایتی و غیره... در زمره مهم ترین ماموریت های این بانك از سال قبل تابحال بوده است و در صورت فراهم شدن زمینه جدید مشاركت بطور حتم بانك توسعه تعاون از تمام توان خود در جهت پشتیبانی از طرح های ملی استفاده خواهدنمود.
وی افزود: عملكرد تخصصی بانك توسعه تعاون در ضمن ۱۰ سال قبل بسیار مثبت ارزیابی شده است، به شكلی كه در ضمن همین مدت بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به تعاون گران و سایر فعالین اقتصادی پرداخت كرده و نزدیك به ۷۰ درصد از حجم این تسهیلات اعطایی صرفاً در سه سال اخیر به فعالیت تشكل های تعاونی تزریق شده است.
منبع:

1398/06/07
13:57:34
5.0 / 5
2090
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web