برگزاری اولین جلسه وزرای اقتصادی تجاری كشورهای ساحلی دریای خزر

برگزاری اولین جلسه وزرای اقتصادی تجاری كشورهای ساحلی دریای خزر

به گزارش ایزو وب اولین جلسه وزرای اقتصادی تجاری كشورهای ساحلی دریای خزر در شهر آوازه تركمنستان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید.


به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدباقر عالی در این جلسه با معرفی توانمندیهای صنعتی، معدنی و زیرساختهای تجاری ایران، بر توسعه مبادلات تجاری كشورمان با تمام كشورهای همسایه بخصوص كشورهای ساحلی خزر تصریح كرد.
وی با اشاره به اینكه دریای خزر دریای صلح و دوستی بوده، خاطرنشان كرد: برگزاری نخستین همایش اقتصادی خزر زمینه اجرایی كردن مفاد موافقتامه همكاری اقتصادی تجاری كشورهای ساحلی را فراهم می آورد.
معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از آمادگی ایران برای تقویت بیشتر از پیش مبادلات با كشورهای ساحلی خزر در زمینه های مختلفی همچون صنعت، كشاورزی، فناوریهای نوین، انرژی، گردشگری و دیگر زمینه های مورد علاقه اطلاع داد.
ایشان در ادامه بر لزوم تقویت همكاری مناطق ویژه اقتصادی و آزاد ایران با دیگر كشورها و اجرای برنامه ها و پروژه های مشترك سرمایه گذاری اشاره نمود.
در این جلسه در تاریخ بیستم مرداد ماه وزرای اقتصاد كشورهای تركمنستان، روسیه، قزاقستان و معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان حضور داشتند.1398/05/21
15:36:17
5.0 / 5
1662
تگهای خبر: اقتصاد , تجاری , توسعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web