بورس و فرابورس باهم ركورد زدند

بورس و فرابورس باهم ركورد زدند

ایزو وب: فعالان بازار سرمایه امروز هم شاهد ركوردشكنی نماگر اصلی بازار بوده اند. همین طور شاخص كل فرابورس ایران نیز برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه در آستانه ورود به كانال 3000 واحدی قرار گرفت.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران بار دیگر با رشد فزاینده ای مواجه گردید و توانست ركورد جدیدی را به ثبت برساند.
طی روزهای گذشته قیمت بیشتر سهم ها در بازار سهام با رشد روبه رو شده و متعاقب آن فاكتورهای بازار سهام افزایش یافته اند؛ بطوریكه نماگر اصلی با رشد بدون وقفه ای توانسته ركوردهای پی در پی را به ثبت برساند.
شاخص كل بازده نقدی و قیمتی امروز ۴۰۵۲ واحد رشد كرد و برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه ایران به رقم ۲۳۸ هزار و ۲۲۰ واحدی رسید. همین طور شاخص كل هم وزن بر خلاف روز گذشته ۲۰۴ واحد افزایش یافت و عدد ۵۸ هزار و ۱۸۷ را تجربه نمود.
بسیاری معتقدند با عنایت به اینكه تولید شركت های بورسی افزایش پیدا نكرده و بعضاً كاهش نیز یافته است، افزایش قیمت ها نه به خاطر رونق بلكه به سبب افزایش نرخ دلار و سوژه ارزش جایگزینی دارایی های شركت هاست.
سابقا نیز رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام نموده بود كه افزایش قیمت ها و سودآوری در بورس موجب افتخار است كه ناشی از افزایش تولید و رونق در بنگاه های اقتصادی باشد.
شاخص آزاد شناور نیز امروز ۴۰۳۹ واحد رشد كرد و به رقم ۲۶۸ هزار و ۱۹۴ واحدی رسید. شاخص بازار اول و دوم نیز هر كدام به ترتیب ۲۷۷۸ و ۹۰۲۳ واحد رشد كردند.
امروز صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حدود ۶۰۰ واحد، بیشترین تأثیر را روی رشد فاكتورهای بازار داشت. بعد از این نماد شركت ارتباطات سیار ایران سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین و همین طور پالایش نفت اصفهان اهتمام كردند فاكتورهای بازار را به سمت بالا هدایت كنند.
از طرفی پتروشیمی مبین، پتروشیمی فجر و گروه مپنا هر كدام به ترتیب ۱۲۱، ۹۲ و ۸۳ واحد تأثیر كاهنده روی فاكتورهای بازار داشتند.
امروز گروه محصولات شیمیایی از ارزش معاملات قابل توجهی برخوردار بودند؛ بطوریكه در این گروه بیشتر از ۵۱۷ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش حدود ۲۳۲ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت.
خودرویی ها، بانكی ها و فلزات اساسی دیگر گروه هایی بودند كه از ارزش معاملات بالایی برخوردار شدند. در این گروه ها قیمت سهم ها عمدتاً با افزایش روبرو شد و در بعضی از نمادها شاهد صف های خرید بودیم.
ارزش كل معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱، ۸۸۳ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از پنج میلیارد سهم اوراق مالی طی ۳۷۶ هزار و ۵۶۴ نوبت داد و ستد بود.
آیفكس نیز با رشد ۳۳ واحدی در تراز ۲۹۸۵ واحدی نشست و در نتیجه چیزی نمانده كه این شاخص برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه بتواند كانال ۳۰۰۰ واحدی را پشت سر بگذارد.
ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۹۲۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۱.۸ میلیارد سهم و اوراق مالی را رد كرد.
منبع:

1398/03/26
14:40:35
5.0 / 5
1450
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web