در پاسخ به مهر عنوان شد؛

مصوبه محدودیت كشت برنج همچنان پابرجا می باشد

مصوبه محدودیت كشت برنج همچنان پابرجا می باشد

به گزارش ایزو وب مدیر كل امور آب وزارت كشاورزی با اشاره به اینكه طرح محدودیت كشت برنج در كشور همچنان اجرا می شود، اظهار داشت: هیئت وزیران هیچ تغییری در این مصوبه ایجاد نكرده است.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، رضا سرافرازی مدیر كل دفتر امور آب وزارت جهاد كشاورزی بامداد امروز در نشستی خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص اینكه به قول تولید كنندگان، طرح محدودیت كشت برنج در بعضی مناطق لغو شده است، اظهار داشت: تغییر در این مصوبه فقط توسط هیئت وزیران امكان پذیر است و تابحال هیئت وزیران هیچ تصمیمی در این زمینه نگرفته است.
وی تصریح كرد: این طرح همچنان در حال اجرا می باشد.
سرافرازی با اشاره به تعیین الگوی كشت برای محصولات كشاورزی، توضیح داد: وزارت جهاد كشاورزی تقریباً برای تمام دشت های كشور الگوی كشت مشخص كرده است. ولی در این زمینه با برخی مشكلات مواجه هستیم. بعنوان مثال بحث محدودیت كشت برنج یكی از مصوبات وزارت جهاد كشاورزی بوده كه كشت این محصول را برای حدود سه سال محدود كرده ایم.
این مقام مسئول در وزارت جهاد كشاورزی خاطرنشان كرد: تصمیم وزارت جهاد كشاورزی بر این بود كه از كشت برنج جز در استان گیلان و مازندران حمایت نكند.
وی با اشاره به اینكه برنج در ۱۷ استان كشور كشت می شود، افزود: اما با عنایت به شرایط بارندگی امسال و قیمت برنج در كشور كشاورزان به كشت این محصول رغبت دارند و وزارت جهاد كشاورزی هم نمی تواند برخورد جدی با تولید كنندگان انجام دهد ازاین رو در چنین شرایطی نیاز است كه سایر دستگاه ها مانند استانداری ها، فرمانداری ها، وزارت نیرو و قوه قضائیه به این مسئله ورود كنند.
وی اضافه كرد: سال قبل سطح زیركشت برنج در استان اصفهان ۲۵ هزار هكتار بوده ولی هم اكنون به دو هزار هكتار رسیده و كشت ارزن با كمك دولت جایگزین آن شده و به تدریج در حال توسعه است.
در حال تكمیل است

1398/03/20
11:34:42
5.0 / 5
1921
تگهای خبر: توسعه , تولید , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web