عرضه اولیه اسناد خزانه اسلامی از روز یكشنبه

عرضه اولیه اسناد خزانه اسلامی از روز یكشنبه

به گزارش ایزو وب روز یكشنبه ( ۱۹ خرداد ماه ۱۳۹۸) اوراق اسناد خزانه اسلامی در بازار ابزارهای نوین مالی گشایش می یابد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، اخیرا خبرهایی از درج شش نماد اسناد خزانه اسلامی در سامانه بعد از معاملات شركت سپرده گذاری مركزی و تسویه وجوه انتشار یافته است. ‬در مرحله اول در مجموع نمادهای «اخزا۷۱۸» تا «اخزا۷۲۳» با ۱۲۱ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۱۹۸ اوراق از جانب وزارت امور اقتصادی و دارایی در سامانه بعد از معاملات درج شدند تا شرایط برای عرضه آنها در شركت فرابورس ایران مهیا شود.
بدین سان در یكشنبه پیشِ رو مقرر است یكی از نمادهای اسناد خزانه اسلامی یعنی نماد «اخزا۷۲۳۱» با سررسید تاریخ ۲۴ آبان سال ۱۴۰۰ در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس گشایش یابد.
قیمت پایانی این اوراق، میانگین موزون معاملات روزانه اوراق در روز گشایش خواهد بود.
ارزش اسمی هر ورق از این اوراق ۱۰۰ هزار تومان و تعداد كل آن ۲۰ میلیون و ۹۴ هزار و ۴۵۸ برگ است.
این اوراق توسط وزارت اقتصاد و دارایی منتشر می شود و تمام افراد حقیقی یا حقوقی می توانند با داشتن كد معاملاتی مبادرت به خرید این اوراق كنند.
به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، اسناد خزانه اسلامی، اوراق بهادار با نامی است كه دولت به منظور تسویه بدهی های خود بابت طرح های تملك دارایی های سرمایه ای با قیمت اسمی و سررسید معین به طلبكاران غیردولتی واگذار می كند‪.‬
اسناد خزانه توسط دولت به رقمی كمتر از قیمت اسمی به خریداران فروخته شده و از منابع مالی حاصل از فروش، بدهی های دولت پرداخت می شود اما به علت اشكالات فقهی وارد بر این روش، دولت جمهوری اسلامی ایران، این اوراق را صادر و به شكل مستقیم به طلبكاران غیر دولتی واگذار می كند.
دارنده اوراق درصورت احتیاج به وجه نقد، این اوراق را در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به فروش می رساند‪.‬
اولین اسناد خزانه اسلامی در حجم ۴۰۰ هزار برگه مهرماه سال ۱۳۹۴ در فرابورس ارائه شد كه شركت سپرده گذاری مسئولیت صدور كد و تسویه این اسناد را برعهده داشت.1398/03/17
14:28:58
5.0 / 5
1687
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web