طرحی برای حفظ ۱ و هفت دهم میلیون شغل در بخش تعاون

طرحی برای حفظ ۱ و هفت دهم میلیون شغل در بخش تعاون

ایزو وب: معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از ارسال طرحی به دولت آگاهی داد كه ضمن تثبیت و صیانت از اشتغال بخش تعاون، زمینه توسعه كسب و كارها و تكمیل طرح های نیمه تمام را فراهم خواهدنمود.محمد جعفر كبیری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در بحث اشتغال بخش تعاون با همكاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و صندوق توسعه ملی دو رویكرد را دنبال می كنیم؛ اول اینكه تسهیلاتی را برای تولید بخش تعاون در نظر بگیریم و دوم اشتغال موجود در بخش تعاون را حفظ و تثبیت نماییم.

طرح جامع اشتغال تعاون" به دولت رفت

وی از تقدیم طرح جامع"اشتغال بخش تعاون" به دولت آگاهی داد و اظهار داشت: طرحی را برای دو سال آینده آماده و در اختیار سازمان برنامه و بودجه كه دبیرخانه اشتغال در آن مستقر است، قرار دادیم و چنانچه این طرح تصویب و نهایی شود، عدد ایجاد اشتغال آنرا اعلام می نماییم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره پیش بینی اشتغال این طرح نیز، اظهار داشت: ما متناسب با منابع موجود چند برنامه را پیشنهاد كردیم و این مساله بستگی به تسهیلاتی دارد كه با وضعیت موجود در اختیار ما گذاشته شود.

تثبیت ۱.۷ میلیون شغل در بخش تعاون

كبیری جزئیات بیشتری از طرح جامع اشتغال بخش تعاون نمایش كرد و اظهار داشت: در این طرح چند هدف را دنبال می كنیم؛ اول تثبیت یك میلیون و ۷۰۰ هزار شغلی كه در بخش تعاون وجود دارد و حفاظت و صیانت از این مشاغل و گام دوم، تكمیل طرح های نیمه تمام بالای ۷۰ درصد پیشرفت و توسعه كسب و كارها در چارچوب تكمیل زنجیره های ارزش است.

وی ابراز امیدواری كرد: بوسیله این طرح، خصوصی سازی، توانمندسازی، استاندارد سازی، تولید و برندسازی، توسعه بازار بنگاه های خرد و اتصال آنها به بنگاه های بزرگ تر و صاحب برند به وجود آید.

معاون وزیر كار درانتها اشاره كرد: در چارچوب چند پلن، ظرفیت اشتغال این طرح را پیش بینی كردیم و به تناسب تسهیلاتی كه اختصاص داده می شود، توسعه آنرا در دستور كار قرار خواهیم داد.

به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، قبل از این معاون اشتغال وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از دو سناریو برای ایجاد اشتغال در سال ۹۸ آگاهی داده و گفته بود سناریوی اول در امتداد اهداف برنامه ششم توسعه و برنامه مشتركی با سازمان برنامه و بودجه است كه هدف گذاری ایجاد یك میلیون و ۹۰ هزار شغل را در دستور كار دارد و سناریوی دوم مبتنی بر واقعیات جاری كشور است و پس از تصویب شورای عالی اشتغال اعلام می شود.

منبع:

1398/03/08
10:27:50
5.0 / 5
1406
تگهای خبر: آینده , بازار , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web