با اعلام كانون صرافان؛

پیش ثبت نام بازار متشكل ارزی شروع شد

پیش ثبت نام بازار متشكل ارزی شروع شد

به گزارش ایزو وب با بیان كانون صرافان ایرانیان، پیش ثبت نام آغاز فعالیت در بازار متشكل ارزی از امروز شروع شد.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، كانون صرافان از آغاز پیش ثبت نام جهت ورود به بازار متشكل ارزی اطلاع داد و از متقاضیان درخواست نمود تا مدارك مورد نیاز را ارسال نمایند.
بر اساس این گزارش، ۲۹ فروردین ماه در جهت ایجاد بازار متشكل ارزی اولین نشست هیئت مدیره تشكیل و مدیر عامل بازار متشكل ارزی انتخاب گردید كه در این نشست با تصمیم هیئت مدیره مقرر شد كلیه صرافی های مجاز و بانكهای عامل از درگاهی، نسبت به دریافت كد كارگزاری بازار متشكل ارزی اقدام نمایند.
چندی پیش هم محمود شكسته بند، مدیرعامل بازار متشكل معاملات ارز، از تكمیل تمام مراحل ثبت شركت در سامانه ثبت شركت و اجرای فاز عملیاتی این بازار اطلاع داد.
قرار است، بعد از سپری شدن فاز تأسیس بازار متشكل ارزی، فاز عملیاتی بازار به صورت آزمایشی آغاز شود. مدل كلی بازار به نحوی طراحی شده است كه در فاز اول، معاملات نقدی ارز (اسكناس) راه اندازی و سایر روش های معاملات ارزی در مراحل بعد توسعه پیدا می كند. بازار كارگزار محور بوده و عملیات مدیریت بازار توسط تشكیل خود انتظام انجام شده و بر مبنای دستور العمل های مصوب بانك مركزی فعالیت خواهد نمود. نرخ گذاری در این بازار به این صورت انجام می شود كه سیستم، پیشنهادهای عرضه از جانب فروشندگان را از پایین ترین قیمت به بالاترین و پیشنهادهای خرید را از بالاترین قیمت به پایین ترین می چیند سپس مظنه ها توسط سیستم به یكدیگر مرتبط و با نخستین معامله، قیمت ابتدای روز كشف خواهد شد. این روند معاملاتی دقیقاً مشابه سایر معاملات بورسی صورت خواهد گرفت. بر مبنای اطلاعات موجود، در ابتدا معاملات ۲ یا سه نوع ارز اصلی (دلار، یورو و درهم) آغاز شود، اما به تدریج به سایر ارزها تسری یابد. زمان معاملات این بازار از ساعت ۱۰ بامداد شروع شده و تا آخر ساعت كاری بانك ها ادامه می یابد. مقرر است كه در انتها ساعت معاملات، كار تسویه صورت گیرد و بدین ترتیب تسویه معاملات به روز آینده موكول نخواهد شد.

1398/03/02
19:36:41
5.0 / 5
1617
تگهای خبر: آینده , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web