قیمت مرغ در بازار ۴۷ درصد بالاتر از نرخ مصوب!

قیمت مرغ در بازار ۴۷ درصد بالاتر از نرخ مصوب!

به گزارش ایزو وب در حالیكه دادستان تهران اخیرا اعلام نموده كه هر كیلوگرم گوشت مرغ برپایه نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار نهایتاً باید ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به دست مردم برسد و با گران فروشان برخورد می شود، هم چنان این محصول پروتئینی در بازار ۵۵۰۰ تومان گران تر از نرخ اعلام شده فروخته می شود و این یعنی گران فروشی ۴۷ درصدی!


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، عباس جعفری دولت آبادی روز یكشنبه درباره بعضی از نابه سامانی ها در بازار اظهار داشت: جلسه بسیار مفصلی در دادسرای تهران برای مقابله با گران فروشی تشكیل دادیم و مقرر شده با فروشندگان گوشت مرع بالاتر از نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برخورد نماییم.
این اظهارات در حالی مطرح می شود كه قیمت گوشت مرغ در بازار همچنان بالا است و كیلویی ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان عرضه می شود.

فروش عمده مرغ فقط روزی سه عدد
محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان گوشت مرغ در این باره به ایسنا اظهار داشت: با ورود سازمان تعزیرات، قیمت مرغ در میدان بهمن به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده اما فروشندگان مرغ خرید نمی كنند، چون كه به كسی اجازه خرید بیشتر از سه عدد مرغ را نمی دهند و فروشندگان محصولات پروتئنیی باید از كشتارگاه ها برای مغازه هایشان مرغ تهیه كنند كه حدود كیلویی ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان است.
وی اظهار نمود: هم اكنون بازار با ثباتی وجود ندارد و این وضعیت به نفع تولیدكنندگان، مصرف كنندگان و فروشندگان نیست و دخالتهای دولت سبب شده كه بازار به هم بریزد.

مرغداران، قیمت ها را بالا بردند
مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی هم با بیان اینكه مرغداران قیمت گوشت مرغ را افزایش دادند به ایسنا اظهار داشت: با ورود سازمان تعزیرات و فشار ناظران، قیمت مرغ در بازار به ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان در تهران رسیده و هر كسی بالاتر از این نرخ بفروشد، مرتكب گرانفروشی و تخلف شده است.
وی با مقصر قلمداد كردن مرغداران در این رابطه افزود: بعد از افزایش قیمت هه از جانب مرغداران، عمده فروشان از مرغداران خرید نكردند تا قیمت پایین بیاید، اما بعید می دانم به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ برسد. البته به نظر من بهترین قیمت برای مردم و مرغداران در این شرایط ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.

اظهارات یكی از فروشندگان مرغ
یكی از فروشندگان مرغ هم درباره چرایی فروش مرغ با قیمت بالاتر از نرخ مصوب اظهار داشت: چگونه وقتی این محصول را كیلویی ۱۶ هزار تومان خریداری می كنم آنرا كیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به مردم بفروشیم؟! اساساً ما فروشندگان هم با افزایش قیمت و گرانی میانه خوبی نداریم؛ چون كه سال قبل در همین بازه زمانی فرصت سرخاراندن هم نداشتیم و تا پاسی از شب مشغول فروش بودیم، اما در این روزها كارمان شده سرك كشیدن به شبكه های اجتماعی برای پركردن اوقات فراغت، چون كسی برای خرید گوشت مرغ به ما رجوع نمی كند.
وی افزود: اگر این وضعیت ادامه دار باشد، اساساً از سال آینده باید به فكر كار دیگری باشیم، چون كه هزینه های آن به مراتب بالاتر از درآمدش است.
این اظهارات در حالی مطرح شده كه قیمت هر كیلو گوشت مرغ در بازار ۵۵۰۰ تومان (معادل ۴۷ درصد) بالاتر از نرخ مصوب و نرخ اعلام شده از جانب اتحادیه ۴۴۰۰ تومان (معادل ۳۸ درصد) گران تر از آن چیزی است كه دولت اعلام نموده است. دادستان طی دو روز گذشته تاكید كرده كه با گران فروشان مرغ برخورد می شود. حالا باید دید مردم می توانند شب عید خویش را بهتر سپری كنند و گوشت مرغ را به نرخ كیلویی ۱۱۵۰۰ تومانی خریداری كند یا این كه بازار همچنان در تلاطم و نوسان می ماند.1397/12/27
13:31:46
5.0 / 5
1539
تگهای خبر: آینده , بازار , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web