از سوی بنیاد مسكن صورت می گیرد:

ساخت ۲۰ هزار واحد برای روستاییان تحت پوشش بهزیستی

ساخت ۲۰ هزار واحد برای روستاییان تحت پوشش بهزیستی

ایزو وب: بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی كشور، تفاهم نامه ساخت ۲۰ هزار واحد مسكونی برای خانوارهای تحت پوشش این سازمان در روستاهای سراسر كشور را، امضاء كردند.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، علیرضا تابش در نشست امضای تفاهم ساخت ۲۰ هزار واحد مسكونی در روستاها با همكاری سازمان بهزیستی كشور، اظهار داشت: در سالهای گذشته سازمان بهزیستی، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و سازمان ملی زمین و مسكن، تفاهم نامه ساخت ۶ هزار واحد مسكونی در روستاها برای خانوارهای بالای دو معلول و ۷ هزار واحد در شهرها را برای این خانوارها به امضا رسانده بودند كه بیشتر از سه هزار واحد در روستاها و سه هزار و ۷۰۰ واحد در شهرها تكمیل شده است.
وی اضافه كرد: تفاهم نامه امروز با سازمان بهزیستی برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسكونی در روستاها ویژه همه خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی است كه بنیاد مسكن ۲۵ میلیون وام و ۵ تا ۶ میلیون كمك بلاعوض و بهزیستی باز ۷ تا ۸ میلیون تومان كمك بلاعوض به این خانوارها، برای راه اندازی واحدهای مسكونی خواهدنمود.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی تصریح كرد: همین طور تفاهم نامه سه جانبه ای با كمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان برنامه و بودجه به امضا رسانده ایم كه ۵ هزار واحد مسكونی از طرف بنیاد مسكن و ۵ هزار واحد مسكونی از طرف كمیته امداد امام خمینی (ره) در جنوب استان كرمان با هزینه ۵۰ میلیونی مجموع وام و كمك بلاعوض ساخته خواهد شد.
تابش گفت: این سه نهاد مقرر است در استان سیستان و بلوچستان نیز، ۱۲ هزار واحد مسكونی بسازند كه ساخت ۶ هزار واحد آنرا بنیاد مسكن و ۶ هزار واحد آنرا كمیته امداد متقبل خواهد شد. همین طور برای ساخت این ۱۲ هزار واحد به منظور تحویل به مشمولان خانوارهای مستقر در روستاهایی كه شناسایی و احصاء شده اند، ۵۰ میلیون تومان وام و كمك بلاعوض اعطا خواهد شد.
وی درباره تكمیل واحدهای مسكونی زلزله زدگان استان كرمانشاه، با اشاره به اینكه خانه های زلزله زدگان روستایی ۹۵ درصد و شهری ۸۰ درصد پیشرفت دارند، اشاره كرد: با عنایت به اینكه ساخت و ساز در مناطق زلزله زده كرمانشاه، به صورت مردمی است و مردم خود مبادرت به ساخت منزل كرده اند؛ سقف زمانی برای دریافت وام و كمك بلاعوض تعیین نكرده ایم؛ بدین سبب آن دسته از زلزله زدگانی كه تابحال موفق به دریافت منابع مالی برای ساخت واحد تخریب شده خود، نشده اند، هر زمان كه بازگشت كنند، می توانند وام و كمك های بلاعوض دریافت نموده و حق آنها نزد بنیاد مسكن محفوظ است.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: مصالح ساختمانی مورد نیاز باز در منطقه موجود است و تابحال ۵ هزار و ۳۰۰ واحد شهری به اتمام رسیده و ۴ هزار و ۴۰۰ واحد باز در حال ساخت است.
تابش با اشاره به اینكه قرار بود بازسازی مناطق زلزله زده استان كرمانشاه تا آخر سال ۹۸ به اتمام برسد، اظهار داشت: با عنایت به سرعت مناسب بازسازی، روند ساخت و ساز مناطق زلزله زده این استان، تا نیمه ۹۸ تمام می شود.
وی تاكید كرد: ۵ هزار تن فولاد كه از خرید پیش از گرانی آهن و فولاد، باقی مانده همچنان در مناطق زلزله زده موجود است كه به متقاضیان ساخت مسكن در این مناطق، با نرخ خرید قبل، واگذار می شود؛ ضمن اینكه سیمان باز به صورت بلاعوض به متقاضیان واگذار خواهد شد.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی، درباره طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی طی ۴ سال كه به دستور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی شروع شده، گفت: ساخت ۱۰۰ هزار از این ۴۰۰ هزار واحد، به عهده بنیاد مسكن می باشد كه مقرر است سازمان ملی زمین و مسكن، به ما زمین بدهد و مردم از بانك ها تسهیلات دریافت نمایند. این درحالی است كه بنیاد مسكن مبادرت به ساخت این واحدها خواهدنمود.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اشاره كرد: تابحال ساخت ۲۰ هزار واحد را در اراضی متعلق به بنیاد مسكن آغاز نموده ایم كه در همه شهرها حتی كلان شهرها باز مانند مشهد و اراك، در دستور كار قرار دارد؛ ضمن اینكه سازمان ملی زمین و مسكن باز همكاری خوبی با ما داشته و مقرر است اراضی مورد نظر را به بنیاد مسكن واگذار كند.
تابش درباره چادرنشینی قسمتی از زلزله زدگان استان كرمانشاه، گفت: چادرنشینانی كه در مناطق زلزله زده این استان دیده می شوند، دو گروه هستند. عده ای خانوارهایی هستند كه ساخت پیلوت و یا قسمتی از واحد مسكونی آنها به اختتام رسیده و ساخت و ساز در سایر طبقات ادامه دارد و از این رو، تا زمان تكمیل واحد مسكونی خود در چادری در پیلوت ساختمان خود زندگی می كنند.
وی اضافه كرد: دسته دیگر از چادر نشینان مناطق زلزله زده استان كرمانشاه، مستأجران هستند كه وام و كمك های بلاعوض آنها را بنیاد مسكن تأمین كرده و زمین محل ساخت را استانداری كرمانشاه و اداره كل راه و شهرسازی این استان به آنها تخصیص می دهند.
به گفته رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، با عنایت به افزایش تعداد واحدهای مسكونی در شهرهای زلزله زده استان كرمانشاه، ظرفیت اسكان افزایش یافته است كه این توسعه و رشد این مناطق را به دنبال خواهد داشت.

1397/12/13
13:38:18
5.0 / 5
1628
تگهای خبر: بانك , توسعه , زندگی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web