معاون وزیر كار اعلام كرد؛

بهره مندی از ظرفیت های اتصال به بازار منطقه در دوران تحریم

بهره مندی از ظرفیت های اتصال به بازار منطقه در دوران تحریم

به گزارش ایزو وب معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار با تشریح ابعاد چگونگی استفاده از ظرفیت های اتصال به زنجیره های ارزش منطقه ای در دوران تحریم اظهار داشت: در این شرایط نیازمند اتصال به بازارهای منطقه هستیم.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری امروز، پنج شنبه (۱۱ بهمن) در اولین همایش هم اندیشی اتصال به بازار جهانی، ایجاد، حفظ و توسعه بازار و مدیریت تحریم ها كه با حضور تعدادی از كار افرینان برگزار شد، به الگو های مختلف كشورهای تحریم شده اشاره نمود و اظهار داشت: حالا كشور ما در شرایطی قرار دارد كه نیازمند مشاركت های حداكثری برای اتصال به زنجیره های ارزش منطقه ای هستیم.
وی با اشاره به اینكه برای اتصال به بازارهای منطقه ای محدودیت كمتری وجود دارد و باید از این نوع ظرفیت ها استفاده شود، بر تجارت ارزش تصریح كرد و اظهار داشت: باید در شرایط فعلی به جای كالا و یا در كنار كالا به تبادل دانش جهانی بپردازیم.
منصوری ضمن یادآوری این نكته كه از مشكلات كارآفرینان در داخل كشور به خوبی آگاهی داریم ابراز امیدواری كرد كه نتایج این گردهمایی منجر به تقویت حوزه های كارآفرینانه و خلاقانه شود.
در ادامه این گردهمایی «رحیم سرهنگی» مدیر كل دفتر توسعه كارآفرینی و بهره وری نیروی كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دوازده سال است كه در كشور جشنواره كارآفرینان برتر برگزار می گردد كه انتخاب ها طی فرایندی تخصصی انجام می شود.
سرهنگی افزود: همواره این سوْال مطرح بوده است كه بعد از شناخت كارآفرینان برتر باید نحوه ارتباط و شبكه سازی این افراد خلاق در پهنه های جغرافیایی متفاوت چگونه باشد و هدف از برگزاری این همایش، هم افزایی، نوآوری ها و خلاقیت ها است به نحوی كه بتوان سال به سال بر تعداد كارآفرینان موفق در كشور اضافه كرد.
همچنین مهناز امامدادی رئیس دییرخانه ستاد مشاغل خانگی وزارت كار در این همایش اظهار نمود: باوجود فعالیت های گسترده در بخش های اقتصادی جای خالی اتصال به بازارهای جهانی حس می شود.
وی برگزاری این گردهمایی را اتفاقی نو دانست كه به شبكه و تیم سازی افراد توانمند، كمك می نماید تا در عرصه تولید و بازار خارجی هم حرفی برای گفتن داشته باشند و اضافه كرد: در شرایط تحریم و روزهای سخت هم می توان با تاكید بر توان و قدرت داخلی و مدیریت توانمندی ها، سربلند باشیم.

1397/11/12
13:12:55
5.0 / 5
1489
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تخصص , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web