با اشاره به تصمیم وزارت صنعت برای عدم اعمال افزایش قیمت خودرو از اول شهریور؛

پارسایی: خودروسازان به قانون تمكین كنند، قراردادهای جدید خرید خودرو را تنظیم می نماییم

پارسایی: خودروسازان به قانون تمكین كنند، قراردادهای جدید خرید خودرو را تنظیم می نماییم

ایزو وب: سخنگوی كمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از اعلام وزیر صنعت در خصوص اینكه افزایش قیمت خودرو شامل شهریور تا دی ماه نمی گردد، آنرا نتیجه ایستادگی كمیسیون اصل ۹۰ بر حقوق مردم دانست و از خودروسازان خواست به قانون تمكین كنند.


بهرام پارسایی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: كمیسیون اصل ۹۰ طی ماه های گذشته شكایات متعددی درباره خودرو دریافت كرد. طی یك ماه گذشته كه بحث قیمت گذاری خودرو و لحاظ كردن آن از اوایل شهریور به اوج رسیده بود ما شاهد اعتراض خریداران جلوی وزارت صنعت و مجلس بودیم. در همین راستا و پیرو شكایات جلسه ای در كمیسیون اصل ۹۰ انجام شد و خروجی جلسه برمبنای نظر مشاورین حقوقی كمیسیون، سازمان بازرسی، سازمان تعزیرات و شورای رقابت این بود كه قانون عطف به ماسبق نمی گردد.
وی افزود: خودروسازان و تا اندازه ای سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف كننده برای لحاظ كردن افزایش قیمت ها از اول شهریورماه اصرار داشتند و بهانه آنها هم اذن سران قوا و شورای عالی تنظیم بازار بود. باوجود اینكه ما مجوز فراتر از قانون را قبول نمی نماییم، از خودروسازان خواستیم كه مجوزهای مورد ادعا را برای ما ارسال نمایند كه این اتفاق نیفتاد. من هم بعید می دانم سران قوا چنین تصمیمی گرفته باشند كه مغایر با قانون باشد.
سخنگوی كمیسیون اصل ۹۰ مجلس اشاره كرد: نهایتاً با پیگیری كمیسیون اصل ۹۰ و اصرار بر اینكه قانون عطف به ماسبق نمی گردد، امروز وزیر صنعت اعلام نمود قیمت گذاری شامل شهریور تا دی ماه نمی گردد. امیدواریم خودروسازان هم به این قانون تمكین و حقوق مصرف كننده را كاملاً رعایت نمایند.
پارسایی اشاره كرد: ما در كنار پیگیری های جدی كمیسیون اصل ۹۰ برای این كه در آینده باز خریداران با چالش هایی مواجه نشوند قراردادهای خرید خودرو را به صورت عادلانه و شفاف با همكاری گروه های مربوطه همچون معاونت حقوقی رئیس جمهور و شورای رقابت و سازمان تعزیرات تنظیم خواهیم كرد.
او در آخر گفت امیدواریم خودروسازان باز تصمیماتشان در امتداد قانون باشد و با تصمیمات غلط برای كشور و نظام هزینه تراشی نكنند و نیازی نباشد برای برگشتن به قانون این حجم از نگرانی و دغدغه بین مردم احداث شود.1397/11/06
23:30:56
5.0 / 5
1585
تگهای خبر: آینده , بازار , سازمان , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web