یك مقام مسئول خبر داد؛

ساخت ۲۵۰۰ واحد جدید مسكن مهر پردیس در سایت كوزو

ساخت ۲۵۰۰ واحد جدید مسكن مهر پردیس در سایت كوزو

ایزو وب: مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس اظهار داشت: برای ۲۵۰۰ متقاضی مسكن مهر كه آورده های خودرا واریز كرده اند در سایت كوزو واقع در فاز ۱۱ یك قطعه زمین ۷۰ هكتاری را آماده كرده ایم.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، سید مهدی هدایت در نشست بررسی مشكلات مسكن مهر پردیس كه پگاه امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در این شهر جدید برگزار شد، گفت: برای راه اندازی ۸۲ هزار واحد مسكن مهر در چهار فاز شامل ۳۳ هزار واحد در فاز ۱۱ و همین طور فازهای ۸، ۵ و ۶ برنامه ریزی شده است كه پیشرفت فیزیكی آماده سازی این واحدها تابحال ۶۱ درصد و پیشرفت فیزیكی تأسیسات روبنایی ۵۵ درصد است.
وی با اشاره به تاكید وزیر راه و شهرسازی در خصوص اتمام همه پروژه های مسكن مهر پردیس تا آخر سال ۹۸ اضافه كرد: اجرای این برنامه را در دستور كار داریم. همین طور مشكل معارض ها برای فاز ۸ حل شده است. راه اندازی ۲۳ هزار واحد از ۳۳ هزار واحد فاز ۱۱ از طرف پیمانكار تركیه ای (كوزو) به اتمام رسیده و سایر پروژه ها باز پیشرفت ۸۵ درصدی دارد.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس افزود: مقرر است از محل ساخت مشاركتی سایت های تجاری از طرف شركت پیمانكار فاز ۱۱، كلیه تأسیسات روبنایی شامل مساجد، مدارس و دیگر خدمات روبنایی راه اندازی شود. همین طور پروژه های زیربنایی فاز ۱۱ شامل لوله كشی آب و شبكه فاضلاب باز همراه با تكمیل پروژه ها تا آخر سال ۹۸ به اتمام خواهد رسید.
هدایت درباره فازهای ۵ و ۹ مسكن مهر شهر جدید پردیس باز اظهار داشت: مقرر شده بود تا بخشی از تأسیسات زیربنایی این فازها را شركت های سازنده و پیمانكار واحدهای مسكن مهر راه اندازی كنند كه نتوانسته اند. در نتیجه با قرارداد ۴۰۰ میلیارد تومانی، اجرای این پروژه ها را به یك شركت دیگر واگذار كردیم.
به گفته وی، ۲۸ هزار واحد مسكن مهر در فاز ۸ داریم كه در بخشی از پروژه های این فاز، ۸۰۰۰ واحد راه اندازی شده است اما شرایط اسكان در این واحدها مهیا نیست. مقرر است تا آخر سال ۹۸ كلیه اقدامات فاز ۸ باز به اختتام برسد.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس با تاكید بر اینكه در سال های گذشته ۸۰۰ میلیارد تومان از آورده های متقاضیان برای راه اندازی تأسیسات زیربنایی و خطوط لوله آب و فاضلاب برخی فازها و راه اندازی راه دسترسی برخی از فازهای مسكن مهر پردیس به آزادراه تهران ـ پردیس با مجوز هیئت دولت هزینه شده بود، اشاره كرد: انتظار داریم تا بار دیگر با كسب مجوز از هیئت وزیران، این مبلغ را از محل فروش عرصه های خودمان به تكمیل پروژه های مسكن مهر اختصاص دهیم.
هدایت با تاكید بر ضرورت تخصیص قیر برای شهر جدید پردیس برای تكمیل محوطه سازی و راه اندازی راه های دسترسی، اظهار داشت: در فاز ۱۱ این شهر جدید، كارخانه آسفالت دایر و فعال گردیده است كه اگر قیر تخصیص یابد، تكمیل و واگذاری پروژه ها تصویب خواهد شد.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه اگر بانك عامل بخش مسكن به متقاضیان مسكن مهر پردیس تصویب كند تا هر نفر پنج میلیون تومان دیگر به تسهیلات آنها كه قبلاً ۴۰ میلیون تومان دریافت كرده بودند، افزوده شود، كمك خوبی به تسریع در انجام پروژه ها خواهد بود.
وی اشاره كرد: ۲۵۰۰ واحد مسكن مهر پردیس دارای متقاضی هستند ولی به سبب وجود معارضی در سایت های مسكن مهر این شهر، امكان راه اندازی واحد ندارند. متقاضیان این واحدها، آورده های خودرا واریز كرده اند ولی به آنها اعلام نموده ایم كه در صورت تمایل می توانند واحد دیگری در هشتگرد و پرند دریافت نمایند اما عمدتاً متقاضیان علاقه ای به حضور در پرند یا هشتگرد ندارند و خواستار دریافت واحد خود در پردیس هستند بنا بر این در سایت «كوزو» واقع در فاز ۱۱ یك قطعه زمین ۷۰ هكتاری را آماده كرده ایم كه مجوز واگذاری آن برای ساخت ۲۵۰۰ واحد در این ۷۰ هكتار زمین، نیازمند تصویب در شورای عالی شهرسازی و معماری است.

1397/10/06
13:41:05
5.0 / 5
2179
تگهای خبر: بانك , تجاری , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web