در نشست اتاقی ها با نوبخت مطرح شد

آمار افزایش تولید و صادرات واقعیت ندارد

آمار افزایش تولید و صادرات واقعیت ندارد

ایزو وب: امروز پارلمان بخش خصوصی كشور میزبان رییس سازمان برنامه و بودجه بود كه در این نشست از توسعه نامتوازن منطقه ای انتقاد و عنوان شد كه آمار و اطلاعاتی كه دراختیار دولت قرار می گیرد غیرواقعی است و در صورتی كه افزایش میزان صادرات اعلام می شود، واقعیت مبین كاهش صادرات و تولید در كشور است.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی امروز (دوشنبه) در نشست با رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان كرد: دستگاه های مختلف به جای تحقق اهداف تعیین شده در برنامه های توسعه ای، تلاش دارند اهداف خویش را اجرایی كنند و این به معنای انحراف منابع كشور است.

وی مسئله دیگری كه هم اكنون شرایط اقتصادی را پیچیده كرده است را شیوه توزیع منابع كشور دانست و اظهار داشت: یارانه ها با نیت پشتیبانی از اقشار صدمه پذیر پرداخت می شوند اما بخش قابل توجهی از این منابع به دست آنهایی كه باید، نمی رسد و برعكس افراد برخوردار از آنها منتفع می شوند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینكه یارانه ای كه در قالب ارز ۴۲۰۰ تومان هم پرداخت می گردد به اقشار صدمه پذیرنمی رسد، تاكید كرد: باید شیوه استفاده از منابع كشور برای پشتیبانی از این اقشار را تغییر دهیم.

مرتضی الله داد - معاون اقتصادی اتاق بازرگانی ایران - هم در ادامه این جلسه از كاهش درآمدهای سال آینده اطلاع داد و خواهان توجه ویژه دولت به این مورد هنگام تدوین بودجه شد.

وی همینطور درخواست نمود كه در انتخاب مدیران شركت های عمومی غیردولتی، شایسته سالاری ملاك قرار گیرد. از طرفی برنامه های این شركت های دولتی باید بررسی شود تا مبادا این شركت ها حیات خلوت وزرا شود.

الله داد معافیت های مالیاتی نهادهای عمومی غیردولتی را هم مورد تاكید قرار داد و از هم راستایی دولت و مجلس با عنایت به شرایط پیش رو حمایت كرد.

خروج دولت از تصدی گری مسئله دیگری بود كه معاون اقتصادی اتاق ایران به آن اشاره نمود.

محمد لاهوتی - رئیس كنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران - هم از خودتحریمی ها سخن گفت و تاكید كرد: دولت باید پیش از اینكه بخشنامه ای صادر شود، نظر بخش خصوصی را بخواهد.

این فعال اقتصادی هم آمار و اطلاعاتی كه دراختیار دولت قرار می گیرد را غیرواقعی خواند و افزود: از افزایش میزان صادرات خبر می دهید اما آنچه واقعیت دارد، مبین كاهش صادرات و تولید در كشور است.

وی همینطور از صدور بخشنامه های یك شبه از جانب دولت در مورد ممنوعیت انواع كالاها انتقاد نمود و اضافه كرد: هر روز شاهد ممنوعیت اقلام جدیدی هستیم كه بدون مشورت و اطلاع رسانی، اعلام می شوند. دولت به این نكته توجه نمی كند كه صادركننده متعهد است و باید طبق قرارداد خود با طرف مقابل عمل كند. چگونه می توان بدون درنظر گرفتن این مسئله صادرات را ممنوع كرد.1397/07/09
19:37:44
5.0 / 5
1671
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web