وزیر جهادكشاورزی؛

گرانی میوه های سردرختی دست دولت نیست

گرانی میوه های سردرختی دست دولت نیست

ایزو وب: وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه افزایش قیمت میوه های سردرختی دست دولت نیست، اظهار داشت: عرضه میوه های سردرختی به علت سرمازدگی با مشكل مواجه شده اما درمورد میوه های پاییزی هیچ مشكلی نداریم.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، محمود حجتی در مراسم ششمین گردهمایی سراسری محصولات زراعی (آغاز سال زراعی ۹۷-۹۸) در جمع خبرنگاران اظهارداشت: اساس الگوی كشت و طرح هایی كه در دستور كار وزارت جهاد كشاورزی قرار دارد افزایش بهره وری است.
وی اضافه كرد: كشاورزان نمونه و همكاران ما در بخش های مختلف اساس كار و تمركزشان را بر استفاده بهینه از منابع آب و خاك و بهره وری قرار داده اند.
وزیر جهاد كشاورزی خاطرنشان كرد: در این راستا توجه به بذر، اهمیت زیادی دارد همینطور افزایش تولید نشاكاری كه ۲۰ تا ۲۵ درصد در مصرف آب صرفه جویی می كند، بسیار مهم می باشد.
حجتی اظهار داشت: تا چندی پیش فقط توانایی نشاكاری محصولات جالیزی را داشتیم اما هم اكنون محصولاتی مانند چغندرقند هم به صورت نشا كشت می گردد.
وی با اشاره به اینكه بخش بعدی كشاورزی حفاظتی است، اضافه كرد: به دنبال آن هستیم كه سطح كشاورزی حفاظتی را توسعه دهیم ضمن اینكه مكانیزاسیون و توسعه گلخانه ها با عنایت به شرایط اقلیمی باید مطالعه و پیاده سازی شود.
وزیر جهاد كشاورزی درباره اینكه آیا طرح الگوی كشت محصولات كشاورزی در كشور اجرا می گردد، اظهار داشت: همه این موارد در چارچوب طرح الگوی كشت است و خارج آن نیست.
وی خاطرنشان كرد: زمانی كه ما اعلام می نماییم كشت برنج فقط محدود به دو استان شمالی باشد یا ذرت دانه ای به صورت آب مجازی وارد شود و یا اینكه كشت چغندرقند از بهار به پاییز منتقل شود، همه این موارد در چارچوب طرح الگوی كشت است و انتظار نكته جدیدی را برای الگوی كشت نباید داشت.
وزیر جهاد كشاورزی درباره اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات كشاورزی برای سال زراعی ۹۷-۹۸ اظهار داشت: ما طبق وظیفه قانونی خود در مردادماه قیمت ها را بررسی و به دولت پیشنهاد كرده ایم، هم اكنون جلسات متعددی در این رابطه در حال برگزاری است. اگر سوالی در این زمینه دارید، بهتر است از آقای نوبخت بپرسید. ضمن اینكه ما به صورت مرتب پیگیری می نماییم تا این مسئله زودتر به نتیجه برسد.
حجتی در بخش دیگری از سخنان خود درباره افزایش قیمت میوه در بازار اظهار داشت: در میوه های جالیزی مشكلی نداریم. قیمت سردرختی ها هم اگر افزایش داشته دست دولت نیست ضمن اینكه امسال به علت سرمازدگی ۱۱ هزار میلیارد تومان به سردرختی ها خسارت وارد شده است.
وی اضافه كرد: عرضه میوه های هلو، گیلاس، گردو و به صورت كلی میوه هایی كه گل بهاره داشتند، به خاطر سرمازدگی دچار مشكل شده اند اما در میوه های پاییزی هیچ مشكلی نداریم.

1397/06/17
15:28:32
5.0 / 5
2269
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web