مدیرعامل شركت آب منطقه ای لرستان مطرح كرد؛

اعتراض مردم سپید دشت به شوری آب شهرشان

اعتراض مردم سپید دشت به شوری آب شهرشان

ایزو وب: مدیرعامل شركت آب منطقه ای لرستان اظهار داشت: به لحاظ مجاورت سازند آهكی آسمانی با گچساران و براثر بارندگی های صورت گرفته آب این دو سازند در داخل هم تداخل یافته و سبب شوری آب چاه ها شده و ازاین رو مردم شهرستان سپید دشت معترض كیفیت آب بودند.


دكتر رضا میرزایی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در مورد تأمین آب شرب شهر سپیددشت اظهار داشت: در سال های گذشته برای تأمین آب شرب این شهر دو حلقه چاه عمیق حفاری و طرح آب رسانی اجراشده است.
میرزایی بیان كرد: به شعاع 30 كیلومتری این شهر كار كارشناسی انجام و پنج گزینه انتخاب كردیم كه یكی از گزینه ها این است كه تأمین و انتقال آب از چشمه حرب باشد، اما بهترین گزینه برای تأمین آب این شهر استفاده از تصفیه خانه های آماده و بكارگیری فونداسیون آن بر روی رودخانه است. مناسب ترین، ارزان ترین و بهترین گزینه بطور قطع برای تأمین آب شرب شهر سپیددشت تصفیه خانه است.
وی با اشاره به كشت گونه های آب دوست در استان اظهار نمود: وظیفه اصلی آب منطقه ای استان، تأمین آب با اولویت شرب است و در بخش كشاورزی وظیفه داریم تا سر مزرعه آب را ببریم و كشاورزان باید الگوی كشت داشته باشند تا بر مبنای آن آب اختصاص دهیم. در ابتدای سال جاری آبی میزان كشت محصولات آب دوست استان را به حداقل خواهیم رساند.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای لرستان در ادامه به میزان آب تولیدی استان اشاره نمود و اظهار داشت: آب تولیدشده در حوزه كرخه معادل دو میلیارد و ۵۷۴ میلیون مترمكعب و در حوزه دز یا كارون بزرگ معادل پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمكعب است؛ درمجموع آب تولیدی استان هفت میلیارد و ۹۷۴ میلیون مترمكعب در سال است. در كل 12 میلیارد و 500 میلیون مترمكعب آب از استان خارج می گردد كه ۶۴ درصد آن تولیدی استان و ۳۶ درصد مربوط به ورودی از استان های هم جوار است.
1397/05/25
20:15:19
5.0 / 5
2361
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web