سرمایه گذاری در آلمان دشوارتر می گردد

سرمایه گذاری در آلمان دشوارتر می گردد

ایزو وب: دولت آلمان سرمایه گذاری اتباع و شركت های خارج از اتحادیه اروپا در شركت های آلمانی فعال در زمینه امنیتی را ممنوع می كند.به گزارش ایزو وب به نقل از اسپوتنیك، روزنامه " ولت" آلمان اعلام نموده است سرمایه گذاری خارجی در بخشهای حساس افزایش چشمگیری داشته است و این به یك نگرانی امنیتی برای این كشور تبدیل گشته است. وزیر اقتصاد آلمان گفته است دولت این كشور می خواهد سرمایه گذاران خارج اتحادیه اروپا را از زیرساخت های حیاتی آلمان خارج كند.

دولت آلمان طبق قوانین جدیدی كه به تصویب رسانده است می تواند مانع از فروش سهام شركتهای خاص این كشور به سرمایه گذاران خارجی شود و فروش بیشتر از ۱۵ درصد سهام این شركت ها به سرمایه گذاران خارجی نیازمند كسب تایید دولت می باشد كه این رقم پیشتر ۲۵ درصد بود.

به گفته وزیر اقتصاد آلمان، این كشور خواستار سرمایه گذاری خارجی در این كشور است اما دولت نگران نتایج اجتماعی و اقتصادی سرمایه گذاری در صنایع حساس است. این پیشنهاد توسط وزارت اقتصاد آلمان تهیه شده و بزودی به دولت عرضه می گردد.

پیش تر مقامات آلمانی اعلام نموده بودند به دلایل امنیتی نمی توانند اجازه دهند چین در بخش انرژی این كشور سرمایه گذاری كند.

مقامات دولت آلمان در حالی با خرید سهام نیروگاه توزیع برق بزرگ این كشور از جانب سهامداران چینی مخالفت كرده اند كه چند روز پیش هم دولت با خرید یك كارخانه تولید ابزار یدكی توسط چینی ها مخالفت كرده بود.

قبل از آلمان، آمریكا هم سرمایه گذاری های خارجی بخصوص توسط اتباع چینی در صنایع نظامی و حساس خویش را ممنوع اعلام نموده بود.
1397/05/18
18:16:05
5.0 / 5
2266
تگهای خبر: اقتصاد , سهام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web