افتتاح و بهره برداری از بیمارستان شهید ستاری قرچك

افتتاح و بهره برداری از بیمارستان شهید ستاری قرچك

ایزو وب: با ایفای نقش هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد در ارتقای سطح سلامت عمومی، بیمارستان شهید ستاری قرچك، با حضور وزیر بهداشت و جمعی از نمایندگان مجلس و مدیران كشوری افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر و به نقل از بانك پاسارگاد، بیمارستان شهید ستاری قرچك با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس ستاد اجرای فرمان امام(ره)، مدیر عامل بنیاد بركت، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و مقامات و مسئولان در روز پنج شنبه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۷افتتاح شده و با ایفای نقش مؤثر هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد به بهره برداری می رسد.
احداث بیمارستان شهید ستاری قرچك ورامین با همكاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و ستاد اجرای فرمان امام(ره) انجام شده و بهره برداری آن طی یك مناقصه بر عهده هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد قرار گرفته است.

احداث این بیمارستان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بر مبنای تفاهم نامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص مشاركت ستاد در ساخت و تكمیل ۱۰ پروژه ی بیمارستانی در مناطق كم تر توسعه یافته كشور صورت گرفته است.
این بیمارستان در زیربنایی به مساحت ۸۳۰۰ مترمربع و در۴ طبقه بنا شده است و شامل كلینیك های تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و كودكان و نوزادان، پد بالگرد امدادی هوایی و بخش های مراقبت های ویژه، CCU، NICU، ICU و دارای ۴ اتاق عمل و بخش های جراحی و بستری داخلی، دیالیز، رادیولوژی، آزمایشگاه، داروخانه، اورژانس و... است. همینطور در آینده امكان توسعه این بیمارستان ۹۶تختخوابی وجود دارد. این در شرایطی است كه قبل از این، شهر قرچك به رغم جمعیت ۲۷۰هزار نفری، فاقد بیمارستان بوده و افتتاح بیمارستان شهید ستاری، ضمن پوشش عمده مشكلات بهداشتی و درمانی مردم، به محرومیت زدایی و اشتغال زایی در این منطقه كمك خواهد نمود.

خاطرنشان می سازد هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد، در جهت تقویت مشاركت بخش خصوصی در حوزه سلامت و ایفای مسئولیت های اجتماعی، احداث شهرك های سلامت و ۷۰۰۰تخت بیمارستانی در شهرهای مختلف ایران را در دستور كار قرار داده و هم اكنون بیمارستان خاتم قم، در ۸ طبقه و با مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هزار متر مربع در یك مجتمع آموزشی درمانی در شهرك سلامت خاتم، در حال ساخت است و بهار ۱۳۹۸ به بهره برداری خواهد رسید. طراحی این بیمارستان بر مبنای آخرین استانداردهای اروپا و در سه قطب آموزشی، سلامت-درمانی و قطب خدمات-رفاهی انجام گرفته است.
هدف از احداث و بهره برداری از این بیمارستان ها ارتقای كیفیت بهداشت و سلامت عمومی و در دسترس قرار دادن خدمات درمانی برای آحاد افراد جامعه است و بعنوان ایفای مسئولیت های اجتماعی گروه مالی پاسارگاد، توسط هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد انجام می پذیرد.

1397/04/30
18:43:40
5.0 / 5
1710
تگهای خبر: توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web