افزایش قیمت دلار كانادا در برابر همتای آمریكایی با وجود تهدیدهای ترامپ

افزایش قیمت دلار كانادا در برابر همتای آمریكایی با وجود تهدیدهای ترامپ

ایزو وب: علی رغم تشدید تنش ها بین كانادا و آمریكا و اعمال تعرفه وارداتی بر كالاهای كانادایی از جانب دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریكا- دلار كانادا بعد از افتی اولیه، خویش را باز یافته است.


به گزارش ایزو وب به نقل از اسپوتنیك، در اواسط ماه گذشته به علت تنش های تجاری بین كانادا و آمریكا و آغاز جنگ تجاری كه به وضع تعرفه های متقابل بر كالاهای وارداتی انجامید، ارزش دلار كانادا در بازارهای جهانی كاهش پیدا كرد اما به نظر می آید با گذشت مدتی از اقدامات ترامپ، دلار كانادا مجددا به مدار صعودی خود بازگشته است.
قبل از آغاز اعمال تعرفه های وارداتی، هر دلار كانادا در پنجم ژوئن ماه گذشته به ۰.۷۶ دلار آمریكا رسیده بود كه بالاترین سطح ۳ هفته اخیر خود محسوب می شد. این نرخ در چهاردهم ژوئن به ۰.۷۷ دلار هم افزایش پیدا كرد اما بعد از اعمال تعرفه ها توسط دولت ترامپ، دلار كانادا نتوانست به روند صعودی خود ادامه دهد و تا ۰.۷۴ دلار آمریكا هم پایین آمد.
با این وجود به نظر می آید دلار كانادا مجددا به روند صعودی خود برگشته است و از بیست و هشتم ژوئن كه ارزش دلار كانادا به ۰.۷۵ دلار آمریكا رسید، روند افزایشی دلار كانادا ادامه داشته است.
از زمان اعمال مالیات ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم كانادا از جانب آمریكا، روابط دو كشور دچار تنش شده است. با این وجود اتاوا هم بیكار ننشسته است و مالیات هایی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد بر طیف وسیعی از كالاهای وارداتی آمریكایی وضع كرده است.
تا آخر معاملات هفته، هر دلار كانادا به ازای ۰.۷۶ دلار آمریكا مبادله شده است.1397/04/16
16:51:37
5.0 / 5
2050
تگهای خبر: تجاری , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web