در نشست مشترك وزرای نیروی دو كشور توافق شد

برگزاری اجلاس كمیسیون مشترك همكاری های ایران و تاجیكستان در آذرماه

برگزاری اجلاس كمیسیون مشترك همكاری های ایران و تاجیكستان در آذرماه

ایزو وب: در نشست مشترك وزیر نیروی ایران با وزیر انرژی و منابع آب تاجیكستان، دو طرف از توسعه فعالیت های مشترك در قالب كمیسیون مشترك همكاری ها به ریاست دو وزیر در زمینه های مختلف استقبال كرده و برای برگزاری اجلاس كمیسیون مشترك همكاری های دو كشور در آذرماه سال جاری در ایران توافق كردند.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، وزیر نیروی ایران به همراه وزیر انرژی و منابع آب تاجیكستان در حاشیه هشتمین اجلاس جهانی آب طی نشستی دو جانبه بر تعمیق روابط دوستانه بین دو كشور تاكید نمودند.
در این نشست رضا اردكانیان، وزیر نیروی ایران ضمن تاكید بر همكاری دو طرف در زمینه دهه همكاری های بین المللی آب و توسعه پایدار (۲۰۱۸-۲۰۲۸) و نقش ایران در این راستا، از وزیر انرژی و منابع آب تاجیكستان جهت مشاركت در شورای حكام مركز مدیریت آب شهری(تحت پوشش یونسكو) دعوت به عمل آورد.
همچنین عثمان علی عثمان زاده، وزیر انرژی و منابع آب تاجیكستان هم در این نشست ضمن دعوت رسمی از ریاست جمهور و وزیر نیرو ایران جهت شركت در اجلاس سران آب در دوشنبه، پایتخت تاجیكستان، از توسعه بیش از پیش همكاری ها در زمینه منابع آب بخصوص مشاركت شركت ها و متخصصان ایرانی در پروژه های مرتبط در تاجیكستان استقبال كرد.
عثمان زاده همینطور از دعوت به مشاركت همتای ایرانی خود جهت همكاری با شورای حكام مركز مدیریت آب شهری (تحت پوشش یونسكو) به گرمی استقبال كرد.
گفتنی است در جریان این مذاكرات دو طرفه، وزرای دو كشور از توسعه فعالیت های مشترك در قالب كمیسیون مشترك همكاری ها به ریاست دو وزیر در زمینه های مختلف استقبال كرده و برای برگزاری اجلاس كمیسیون مشترك همكاری های دو كشور در آذرماه سال جاری در ایران توافق كردند.
همچنین در این نشست حاضران بر ضرورت تشكیل و برگزاری جلسات كمیته هماهنگی دو وزارتخانه از دو كشور در زمینه های همكاری مشترك در چهارچوب كمیسیون مشترك دو كشور تاكید نمودند.1397/01/02
11:06:43
5.0 / 5
1750
تگهای خبر: توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web