صادرات برق در پایین ترین میزان ممکن قرار دارد

صادرات برق در پایین ترین میزان ممکن قرار دارد

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: همواره اولویت اصلی صنعت برق تأمین نیاز داخلی و مصرف برق هموطنان در داخل کشور است و به هیچ عنوان در صورت کمبود یا محدودیت در کشور، واردات برق از صادرات بیشتر است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی ضمن اشاره به برخی اخبار انتشار یافته در مورد افزایش صادرات برق به پاکستان تصریح کرد: همواره در تمام گفتگو ها با رسانه ها و مذاکرات و قراردادها در این خصوص تاکید گردیده است که اولویت اصلی تأمین نیاز هموطنان در داخل کشور است.
وی افزود: در گفت وگوی اخیر هم تاکید شد که زیرساخت لازم (خط انتقال برق) برای صادرات برق به بندر گوادر پاکستان در خاک ایران وجود دارد، اما طرف مقابل همچنان زیرساختی که بتواند افزایش واردات برق را از ایران داشته باشد راه اندازی نکرده است و حتی در صورت راه اندازی زیرساخت های لازم در خاک پاکستان هم اولویت با تأمین نیاز داخلی و سپس صادرات است.
سخنگوی صنعت برق با سفارش به اصحاب رسانه در انتقال دقیق نکات گفته شده بخصوص زمانی که مبحث از حساسیت های داخلی و بین المللی برخوردار می باشد خاطرنشان ساخت: از آغاز سالجاری هم چون کشور گرفتار محدودیت های در تأمین برق شده است، صادرات برق به تمام کشورهایی که با آنها قرارداد داشته ایم متوقف شده یا در پایین ترین میزان ممکن(نزدیک به صفر) کاهش یافته است.
روز گذشته وزارت نیرو خبری را با عنوان آمادگی ایران برای افزایش ۴۰۰ مگاواتی صادرات برق به پاکستان و افغانستان منتشر نمود که در آن مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام نموده بود: ما این امکان را داریم که تا بیشتر از ۴۰۰ مگاوات تأمین برق کشور پاکستان و افغانستان را افزایش دهیم.1400/06/07
13:11:57
5.0 / 5
147
تگهای خبر: شركت , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web