معاون توانیر:

تابستان بسیار سختی برای تامین برق پیش رو داریم

تابستان بسیار سختی برای تامین برق پیش رو داریم

ایزو وب: معاون هماهنگی توزیع توانیر، افزایش دما، استفاده بخش کشاورزی از چاه های آب به سبب خشکسالی و تولید کمتر برق از نیروگاه های برقابی را، دلیلهای سخت بودن تابستان امسال دانست.به گزارش ایزو وب به نقل از صدا و سیما، غلامعلی رخشانی مهر با اشاره به این که چند اقدام مهم باید انجام دهیم تا گرفتار خاموشی نشویم اظهار داشت: برمبنای شرایط موجود، باید همکاریهای ما در بخش صنعت و کشاورزی بیشتر شود که این اتفاق افتاده است پارینه ۲۹۴ هزار مشترک صنعتی و کشاورزی با ما همکاری کردند که امسال این رقم به ۳۵۰ هزار رسیده است.
وی افزود: همکاری بخش صنعت و کشاورزی با صنعت برق از شنبه اول خرداد آغاز می شود.
معاون هماهنگی توزیع توانیر اظهار داشت: برنامه هایی باید برای جبران ۴۰۰۰ هزار مگاوات کمبود تولید برق امسال داشته باشیم که قدم نخست را دولت از خودش آغاز نموده است.
وی اضافه کرد: دستگاه های اجرائی، بانک ها و نهادهای عمومی مکلف شدند مصرفشان را در ساعات اداری تا ۵۰ درصد کاهش دهند و در ساعات تعطیل تا ۱۰ درصد مصرف سال قبل را داشته باشند.
رخشانی مهر اشاره کرد: اگر اداره یا بانکی این موارد را رعایت نکنند با بهره گیری از سیستم کنترل، باخبر می شویم و برقشان را قطع می نماییم مردم نیز می توانند بوسیله سامانه ۱۲۱ و برق من اطلاع دهند.
معاون هماهنگی توزیع توانیر اشاره کرد: موضوع دیگر در زمینه روشنایی معابر و با اهمیت تر از آن رمزارزهایی است که در یک کار غیر تولیدی و غیر مولد از آن استفاده می نمایند که تا حالا حدود ۳۷۰ مگاوات از این نوع رمز ارزهای بدون مجوز را جمع آوری کردیم.
رخشانی مهر با اشاره به این که دارندگان مولدهای اضطراری تا حالا ۷۵۰ مگاوات تفاهم نامه همکاری با ما امضا کردند، اضافه کرد: برمبنای اطلاعات ما این همکاری ها تا ۱۷۰۰ مگاوات می تواند ادامه داشته باشد و وزارت نفت نیز اعلام امادگی کرده تا سوخت مورد نیاز آنها را نیز تامین کند تا تابستان بدون مشکلی داشته باشیم.


منبع:

1400/02/31
18:31:40
5.0 / 5
602
تگهای خبر: بانك , تولید , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web